| Roberrt21 a întrebat:

Salut, am facut sex neprotejat dar nu am ejaculat in ea, nu știm dacă e in perioada fertilă, poate sa ramana însărcinată?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai ejaculat nu ramîne insarcinata, dar totusi sa faca un test de sarcină peste 21 de zile incepind de azi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anastassia numai prostii spui

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana insarcinata!
Chiar nu ai gasit 2 lei sa cumperi un prezervativ?
Fiidca acum te poate costa vreo 300-400 lei un avort.

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Păi si cum ar putea rămâne daca nu am ejaculat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

Accidente se intampla tuturor, chiar si celor cu experinta, unde 1 singura picatura de sperma este mai mult decat suficienta, sa o lase gravida.
Vad ca-ti place riscul si nu pot pricepe, de ce tot faci sex fara protectie, cand prezervativul ala nu doare, nu musca, nu mananca si nu costa mai mult decat 1 guma de mestecat?
Chiar nu te poti abtine daca nu ai 2 lei in buzunar?

| corbulalbrosu a răspuns:

Metoda de protectie in cadrul caruia este practicat coitul intrerupt in combinatie cu metoda calendarului menstrual in cazul ciclului regulat, este practicata cum s-ar spune ''de cand e lumea si pamantul'' cu relativ succes si depinde in primul rand si in principal de experienta sexuala si de capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze, coordoneze si retina ejacularea dupa dorinta sa. In astfel de situatii posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina este foarte mica, dar nu si imposibila.
https://www.vice.com/......tivele-398
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu poata ea ramana gravida.

| Valentina8 a răspuns:

Intreab-o cand a avut ultima menstruatie si daca au trecut 2 saptamani de la ultima menstruatie nu este in perioada fertila ceea ce inseamna ca sunt sanse foarte reduse de a ramane insarcinata. Insa pentru a fi mai siguri daca s-a intamplat ieri sau alaltaieri poti sa i cumperi pastila de a doua zi ce sigur te va costa mai putin decat un avort.