| anonimă627000009 a întrebat:

Salut! Am făcut sex neprotejat în ultimele doua zile înainte de ovulație dar nu a ejaculat în mine și apoi la o zi după ovulație, nu a ejaculat în mine dar totuși m-am șters și am luat și pilula de a doua zi. Este vreo șansă de sarcina? Va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| bogdanbucur a răspuns:

Pastila de a 2a zi nu are eficienta 100% nu exista asa ceva. singura metota 100% este sa nu faci nimic laughing) dar stai linistita nu se intampla nimic, multi ne panicam degeaba si ne inducem singuri starile de rau, stari de greata etc. singura "" problema "" este ca vor exista cateva dereglari ale menstruatiei.

ps : vb din experienta. s-a panicat putin la inceput si astfel a creat singura starile de rau

1 răspuns:
| alex13763636 a răspuns:

Șansă de sarcina este 5 la suta dacă ai luat pilula de a 2 a zi