| ody a întrebat:

Am si eu o problema prietenul meu a spus ca nu putem sa ne vedem ca ramane la munca peste program si m-a sunat o prietena si la vazut in oras cu prieteni lui.

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Te-as sfatuiesc sa nu iei de bun tot ce-ti spun asa-zisii prieteni.Nu inteleg de ce a trebuit neaparat sa te sune prietena ta? A vrut sa-ti faca o bucurie? A reusit doar sa te supere, sa-ti strice ziua si sa te mai si invrajbeasca cu prietenul tau. Daca vrei sa traiesti linistita si sa -ti pastrezi o relatie buna cu el, nu fi suspicioasa, nu-l sufoca cu tot felul de banuieli, lasa-i libertate. Daca vrei sa tii cu dinadinsul pe cineva, sigur se va simti incatust in relatie si va voi sa scape, dar daca nu-l controlezi si-l lasi sa se simta liber, va ramane. Daca intr-adevar ti-a servit o mica minciuna, spune-i, zambind daca poti, ca altadata sa-ti spuna cinstit ca vrea sa petreaca catva timp cu prietenii fiindca nu ai nimic impotriva acestui lucru si ca nu e nevoie sa te minta pentru asta. Dupa mine intr-o relatie este nevoie de libertate si incredere.Numai bine.

| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa vb cu el si sa il intrebi cm sta treaba, ca nu poti sa crezi chiar tot ce se spune, chiar daca ti-a zis prietena ta, trebuie sa ai incredere in el si sa afli daca chiar asa e. Vb cu el si cere-i explicatii, e posibil sa te fi mintit si el poate chiar a fost cu ei, poate a vrut sa fie si el cu prietenii, totusi a mintit si asta nu e bine, trebuia sa iti spuna adevarul, dar eu zic sa nu te grabesti sa tipi la el sau sa il faci mincinos, sa il iei la rost sau chestii de genul acesta, vb calm cu el si afla daca chiar e asa apoi sa vezi ce iti spune el.

| ody explică:

Ms mult

| ody explică:

Ms mult pentru raspuns, sper sa ma ajute:*