| JohnBmR a întrebat:

Salut.
Am intrat anul acesta in clasa a-10-a, am o colega noua care mi se pare draguta, prima zi, doar am zis ca e draguta, dar urmatoarele zile am observat ca e de treaba si a inceout sa imi placa de ea presupun.
Ma gandesc asa fara sa vreau la ea, imi vine in minte, nu stiu ce sa fac, eu sunt ultimul terminat in privinta fetelor
Ideea e ca nu am mai patit si ma simt foarte dubios, ma ia cu goluri in stomac si e foarte ciudat.
Sfaturi/pareri?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si vorbeste-i, fii prietenos si politicos, intreba-o daca are nevoie de ceva, este totusi nou si nu cunoaste pe nimeni, nu va stie, cu siguranta are intrebari.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te mai descuraja singur atribuindu-ti etichete negative, dure si neadevarate.La 16 ani nu se poate sa fii Don Juan, deci de ce consideri ca esti ultimul terminat cand vine vorba de fete?

Incearca sa iti pastrezi calmul, sa te aduni, iar intr-o pauza iti cauti curajul si o inviti la o cafea.Succes.

| LordCristobal a răspuns:

Din ce ai scris tu mai sus se poate spune ca esti foarte indragostit de ea.
Nu ramane decat sa faci Marele Pas si sa o inviti la o cafea in oras ca sa o cunosti mai bine.