| TheOldBoy a întrebat:

Deci sa incep asa anul acesta sunt boboc la liceu si intr-o pauza cand am iesit, cu niste colegii sa fumam. Am vazut o fata care are aceeasi varsta cu mine, numai ca ea este clasa a-10a si stă la internat. Cand am vazut-o eu sunt asa mai "Curajos" cand nu cunosc o fata happy. Si am zis cu voce tare ce fata frumoasa, aceasta s-a intors la mine mi-a multumit iar apoi a zambit. Cand am ajuns acasa, am intrat pe Facebook, si am dat de ea.i-am trimis cerere de prietenie apoi la cateva minute aceasta mi-a acceptat-o. Pana aici toate bune si frumoase, m-am luat cu ea in vorba, nu eram sigur in privinta ca ea este aceea fata de la scoala....am intrebato la ce liceu e, de unde e, si mi-am dat seama ca ea este. Am intrebato daca are prieten a zis ca Da, dar la scoala o vad mai mult in compania fetelor, nicidecum sa stea cu vreun baiat. Si de cand am vazut-o am simtit "Fluturasi in stomac" cum s-ar zice.....si nu stiu ce sa fac, mereu cand o vad ma simt altcumva. Si acum ma gandesc numai la ea. De exemplu azi la ora de Romana ma gandeam la ea iar in pauza am vazut-o in curtea scolii si m-am simtit altcumva. Si nu stiu cum sa ma bag cu ea in seama, imi este rusine sa ma duc sa ii cer numarul de telefon, ca cine stie cum ma respinge si nu vreau sa par prost. Si mereu cand am vazut-o era in compania unor fete, cum sa imi fac curaj ca sa ma duc sa ma bag cu ea in seama? Va rog cel mai bun raspuns primeste Funda iar celelalte primesc Vot! Multumesc sper sa ma ajutati happy.

Răspuns Câştigător
| rox13yy a răspuns:

Mai bine ai discuta pe facebook cu ea, nu iti trebuie neaparat numarul ei atata timp cat facebook-ul are chattongue
Incearca sa o cunosti mai bine virtual si apoi da-i o intalnire, cine stie, poate lucrurile vor evolua in bine

| TheOldBoy explică (pentru rox13yy):

Am ales raspunsul tau castigator deoarece, mi s-a parut ca va da roade. Am sa incerc sa fac ceea ce mi-ai zis tu....iti multumesc de ajutor!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vorbesti cu ea pe internet, sunteti prieteni ( cum o fi asta, nu stiu), esti curajos, dar nu ai curajul sa vorbesti cu ea. De obicei faci curte unei fete care nu are prieten si crezi ca ai ceva sanse. Asta numai tu stii.

| Kabuto79 a răspuns:

Pai dc ai vrea sa o faci daca a zis ca are prieten? daca cumva afli ca nu are prieten spune-i ca ai sentimente pentru ea, dar civilizat nu urli dupa ea ca vrei so no-.- si daca cumva are un prieten, si chiar vrei sa fi cu ea inprietenestete cu ea dar fara sa te dai la ea, in caz ca renunta la prietenul ei tu vei fi urmatorubig grin

| FuckTWorld a răspuns:

Si eu le zic la multe fete care nu le cunosclaughing,ca is frumoase,ca ii sta bine tunsoarea,si o gramada de lucruri si la fete mai urate le ziclaughing sa se simta ele bine,nu inseamna ca imi place de persoanele respective,o fac sa socializezlaughing putina caterinca mai subtila,sa vad cat o duce capuhappy si mi se pare normal sa-ti zambeasca fata ca asa ii normal,la un compliment sa raspunda frumos. Daca esti barbat te duci direct in curte la scoala si ii spui direct vorbesti cu ea ii ceri numarul,o invitit undeva la o cafea sau un suc si vorbesti acolo mai multe tu cu eahappy,sa trimiti colegi sa vorbeasca pentru tine si biletele anonime is prostii, mergi ii explici situatia personal, daca te refuza nici o problema, is fete destule daca te respinge. Daca esti respins, nu pari nici un prost, se mai intampla in viata si sa fii respins la toata lumea.Asta ii o prostie ca par prost daca ma respinge,ca ce spun colegii despre mine, lasa-i sa spuna ce vrea, nu ii treaba lor, prost esti daca nu poti sa porti o conversatie cu o fata, nu daca esti respins de fata respectiva.Numai bine!

| adrian_8167 a răspuns:

Nu te supara stii de fapt daca exista cuvantul,, altcumva``?
Mai cultivate...

| DaSuntAnonima a răspuns (pentru adrian_8167):

Daca tot raspunzi raspunde la ce te intreaba omu` cere ajutoru, are fluturasi in stomac si tu`i spui de o litera

| neutrino a răspuns (pentru adrian_8167):

Scuze, de obicei nu ma bag intr-o discutie, dar "altcumva" exista in dex.

Răspuns utilizator avertizat