| b4820283A a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor, acum aproximativ 3 săptămâni am făcut sex cu iubitul meu ( de menționat ca eram în ultima zi de ovulație) am făcut protejat și s-a terminat în prezervativ, însă după 15 minute i-am făcut din nou sex oral și m-a urcat peste el, penetrindu-ma fără prezervativ, a durat 5 minute după care m-a dat jos de pe el și m-a pus să i fac din nou oral, aceasta terminându-se la mine în gură, însă astăzi am început să am dureri ușoare de burtă, sunt șanse să fiu gravidă? vă rog frumos am nev de răspunsuri

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse de sarcina, odata ce ti-a introdus penisul in vagin, plin de sperma, dupa prima ejaculare, iar sperma de pe teava a curs instantaneu in vagin, putand sa te lase gravida.

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu avea de unde să fie plin de sperma, pentru că domnișoara a făcut prima oară sex oral, deci clar spermă pe penis nu mai era.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdanel27):

Ia de citeste ce scrie fata aia in topic: ca a facut intai sex protejat si apoi a scos prezervativul si i-a facut oral, dupa care iarasi vaginal, deci avea sperma pe teava 100% (nu pe penis, in interiorul penisului)
In cazul de fata lichidul pre-ejaculator continea sperma, fiindca fusese deja o ejaculare si pentru a lasa femeia gravia este suficient 1 singura picatura de lichis pre-ejcaultor cu cateva milioane de spermatozizi in el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Salut, scriu de pe alt cont, am făcut test și nu sunt gravidă, mi-a și venit ciclul între timp însă am vorbit cu iubitul meu si o să avem grijă mai mare de data asta

| Cavaler001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca nu te apreciezi mai mult.
E alegerea ta.

| dullcat a răspuns:

Nu avem de unde sti ce sanse exista. Daca nu va doriti o sarcina, de ce nu faceti sex protejat si va jucati asa cu focul?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida după a doua penetrare.

| VoidEternal a răspuns:

Dupa prima ejaculare s-a spălat?

| Bobbi1234 a răspuns (pentru VoidEternal):

Poti sa te speli, da pe teava inca ramane. Acolo nu ai cum sa te speli.

| VoidEternal a răspuns (pentru Bobbi1234):

Corect. Dar poți urina.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu prea ii pasa de tine din ce scrii. Sa te pună sa-i faci oral după penetrare fara prezervativ.
Cel mai sigur mergi la ginecolog. Poți face și test de sarcina între timp.

| Bogdanel27 a răspuns:

Există șanse dar minime, pentru că poate avea lichid preejacular care conține o cantitate minimă de spermatozoizi dar poate durerile sunt din altă cauză nu din cauza sexului, chiar dacă ai fi însărcinată să zicem așa într-o săptămână nu ai cum să-ți dai seama sau să ai simptome

| Bobbi1234 a răspuns:

Sunt sanse sa ramai mai ales ca distanta dintre actele sexuale a fost asa scurta.