| andreea_9339 a întrebat:

am nevoie de ajutor! Am făcut sex acum o săptămână cu prietenul meu si de 2 ori neprotejat dar nu a terminat in mine, si astazi de dimineață m-am simtit rau si trebuia sa-mi vina ciclul ieri si nu mi- venit, merg des la baie si am avut diaree, plus dureri in partea de jos a burții, tin sa mentionez ca am stat si duminica la piscina si era destul de rece deoarece a inceput ploaia, sarcina sau sunt racita la ovare si e posibil sa-mi întârzie ciclu?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi bine sa nu te mai stresezi intratat deoarece nu este deloc indicat in asemenea situatie.Intarzierea menstruatiei are alte cauze care sunt de natura hormonal-medicale in nici un caz provocate de o sarcina teoretic imposibila.

| lpavel a răspuns:

E posibil sa fi insarcinata, nu din cele spuse de tine ci ca ai facut sex neprotejat! Fa-ti un test de sarcina, nu e asa complicat...