| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor...Deci eu nu ma consider un băiat urat, am vorbit mereu cu multe fete, toate bune și frumoase pana când îmi dau mesaj sa iesim la o întâlnire.Nu știu de ce dar ma blochez îmi este frica sa ies cu o fata.Am avut momente când vorbeam cu fete prin mesaje și efectiv trăgeau de mine sa iesim și nu exagerez deloc.Cum scap de frica asta? Imi este frica ca nu știu ce sa vorbesc cu ele sa nu iasă plictisitor etc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine cel mai probabil problema ta este ca iti e frica de esec.Ai o frica nemotivata ca s-ar putea sa strici totul, ca s-ar putea sa nu gasesti teme de discutie cu ea, ca ai putea sa o plictisesti sau altele.Nu te gandi mereu la ceea ce ar putea merge rau.Fii tu insuti, spune ceea ce crezi ca e mai bine, daca ea deschide un subiect arata interes.Stai linistit, temele de discutie vor veni de la sine, mereu de la o conversatie se ajunge cu totul la alta fara sa iti dai seama. Daca vei sta mereu si te vei gandi la fiecare fleac, vei cauza o problema care de fapt nici nu exista.Lasa totul in voia sortii, nu incerca sa controlezi totul.Chiar daca vei esua, nu e nimic grav, vei mai incerca iar si iar, prima intalnire nu e niciodata perfecta, mereu ceva nu iese bine, dar nu trebuie sa atragi atat de multa atentie la asta.Incearca sa te legi cu acele fete care ai ceva in comun, sa ai despre ce vorbi cu ele. Faptul ca te consideri plictisitor arata ca ai o imagine nu intocmai buna despre sine, ceea ce ar si putea fi cauza fricii tale nemotivate.Nu toti oamenii sunt glumeti sau vorbareti, dar asta nu e un obstacol in legarea unei relatii.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și crezi că dacă stai așa și refuzi trece frica?! du-te și vezi că nu-i așa rău lol

| Emma30555 a răspuns:

Nu ti mai face atâtea griji, și fetele pot lua inițiativa discuțiilor nu doar băieții, adică nu e doar responsabilitatea ta sa iasă o întâlnire bine, în plus dacă sunteți atrași unul de altul și va simțiți bine asta contează

| IAR a răspuns:

Incearca sa gasesti o fata cu hobby-uri comune ca sa-ti fie usor sa abordezi subiecte, nu te duce la intalnire cu una tuta care singurul ei hobby este sa calatoreasca.

| Ionescu1121 a răspuns:

Bă,nu stiu ce să zic! La fel și la mine ...mai întâi imprieteneste-te si in realitate, apoi veți putea vorbi mai deschis, virtual nu merge prea bine, am pățit-o! După vei gasi subiecte ...stai linistit!