| AlexaMaraCas a întrebat:

Am nevoie de ajutor... Deci imi place de un baiat din clasa mea (pe care il cheama Tudor) si intr-o zi mi-a spus ca ma place si eu i-am spus ca il plac. Dar intr-o zi el mi-a zambit iar prietena mea ( iulia) a crezut ca i-a zambit ei, apoi Iulia mi-a spus ca il place. Trista, eu am incercat sa pastrez distanta cu Tudor, iar eu intr-o zi m-a intrebat daca e ceva inneregula cu mine si m-a tras spre el, mi-a spus ca ma iubeste si m-a sarutat( si a fost un sarut bun) dar din pacate Iulia ne-a vazut sarutandu-ne si a plecat suparata. Tudor m-a intrebat ce s-a intamplat si i-am explicat totul. Iar dupa aceea i-am spus ca trebuie sa ma gandesc ce sa fac. Spuneti-mi ce sa fac... Va rog!

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu decidem noi în locul tău. Însă, îţi recomand să îi explici ce se întâmplă cu adevărat. Dacă o să înţeleagă, bine. Dar, dacă o să te evite pentru că tu nu ai nici măcar o vină este problema ei.

| Mayar a răspuns:

Ui, da micut si tupeist e Tudor ala! laughing Noh, daca vrei sa te distrezi, distreaza-te! Doar nu te abtii ca il mai vrea cineva. Asa, nu o sa fi cu nimeni!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Explica-i totul prietenei tale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa aveti o discutie in care sa-i explici ca si colega si prietena ta il place la fel simti si tu.Sa aleaga el in cunostinta de cauza si sa va anunte deoarece doresti sa scapi de aceasta incertitudine, de asemenea nu doresti nici sa fiti suparate una pe alta deoarece nu este normal. Sper sa rezolvi problema.

| Țoglă a răspuns:

Câți ani ai?

| AlexaMaraCas explică:

16 ani