| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, am nevoie de o parere/sfat/ajutor. Va rog cititi povestea. Sunt un baiat ok, am 20 de ani si stau in chirie in Oradea cu un prieten, am venit de la 300 de km.Adica asta e distanta dintre mine si familie. Am venit ca sa lucrez pentru ca in orasul meu sunt slabe posibilitati. Acum ma simt cumva singur, colegul de "chirie" e pe tura diferita de mine, ne vedem doar seara de 11. Faza e ca sunt singur intr-un oras in care nu cunosc pe nimeni, as vrea sa imi fac o prietena aici dar cum am zis mai sus nu cunosc pe nimeni si e naspa sa stai si 3 zile singur sa nu ai cu cine vorbi etc plus ca imi e si dor de ai mei dar sa lasam asta. Ma plimb prin mall singur, vad pe altii impreuna iar eu am masina ok, arat bine tot ok, igiena ok etc. Ce as putea sa fac sa nu ma mai simt asa? La fete nu prea am sperante ca na..nici in locul de unde vin nu prea aveam, dar ajutati-ma sa scap de starea asta sau e normal sa ma simt asa? Daca e cineva din Oradea sa imi dea mesaj sau si de oriunde ati fi, sa am cu cine vorbi. Las Facebook aici https://www.facebook.com/eduard.dudila

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

În situația ta sunt cam jumătate din populația globului. Mulți sunt în țări străine, altă lume altă limbă. Trebuie să te adaptezi, și ușor să îți faci prieteni, prietene. Nu dispera. Toate cu calm și gândire.

Răspuns utilizator avertizat
| Edyy5555 a răspuns:

Este foarte greu singur dar sfatul meu este sa iesi sa te plombi si sa cunosti orasul apoi incet incet vin cuostintele, prietenii etc