| Flavyuseduard a întrebat:

Buna, sunt Eduard am si 19 ani. Va cer ajutorul asa ca va rog nu criticati (mersi). Deci, desi am familia intreaga (multumesc lui Dumnezeu) ma simt foarte singur si deprimat (nu e vorba de familie acum), nu prea am prieteni si care ii am sunt plecati, nu vb mai cu nimeni nici macar pe mess, poate la sf de saptamana mai primesc un mesaj, de asemenea simt nevoia de a avea o prezenta feminina langa mine desi in liceu am incercat de m-am saturat de esecuri (serios) si nu mai am speramte. Vad altii fericiti cu prietenele, cu masini faine, asta fiind alt motiv( ca nu imi pot permite una ok ), nu am cu cine iesi la o cafea/suc/pizza etc. Arat ok, ma imbrac ok (nu se pune problema de igiena ) sunt respectos etc. Imi puteti spune ce as putea face ca sa scap de starea asta? Pt ca m-am obisnuit singur si nu e bine. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot :) daca vreti sa vb mai larg, va las Facebook-ul aici : https://www.facebook.com/eduard.dudila

Răspuns Apreciat de Editori
| 94Lucifer94 a răspuns:

Tinere eu am 25 de ani și pur și simplu dragostea nu vine atunci când ești descurajat. Fetele vor un băiat serios, iar cel mai mult le atrag tipii siguri pe ei. E adevărat ca mai sunt unele care vor ba să fie drăguți, ba să aibă mușchi, mașină, etc. Dar in general pot spune să te bucuri chiar și de singurătate, că la rândul unei relații riști să-ți rupă inima și să te simți chiar mai nasol decât te simțeai când erai singur. Pot exista și momente de gelozie, sau pur și simplu vine un moment când nu mai simți nici o bucurie cu acea persoană. Cat despre prieteni, mai bine puțini sau chiar si unul singur, dar să fie prieten adevărat. Ești tânăr, simți nevoia de a socializa și interactiona cu persoane de vârsta ta. Mi-am dat seama că dacă îți cauți dragostea pur și simplu nu o găsești, încercând să te indrăgostești forțat de cineva. Dragostea poate apărea când nu te aștepți. Prima dată încearcă să te imprietenești cu fetele, abia apoi când le cunoști mai bine, poți incerca și cate o îmbrățișare, ceva subtil. Să știi că dacă fetele simt că tu vrei o relație incă din momentul in care începi să vorbești cu ele, s-ar putea să te ignore.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce se va întâmpla dacă nu faci nimic? Nimic.
Ce se va întâmpla dacă mai cauți? Ai o șansă.
Concluzia. Așa dar și așa deci.

| Crackman a răspuns:

Mai întâi sa fi tu mulțumit de tine și abia după.

| GouDidodino a răspuns:

Pe Facebook nu cred ca o sa găsești, fă-ți conturi pe Noi2, twoo, tagged, tinder, etc. o Sa ai mai multe sanse. Si sa stii ca nu fizicul contează, ci papagalul..Cum le vorbesti femeilor

| CatalinMihai1989 a răspuns:

1. Renunta la a-ti tremura vocea. Fii o persoana directa cu o fata, dar nu uita sa fii manierat si nu cocalar ( nu mai merge cu : ce frumoasa esti, ce ochi frumosi ai, zambet bla bla...). Eu pe sotia mea ( suntem tineri) am vazut-o la prima intalnire si am sarutat-o direct pe buze. Mi-a spus ca i-a placut tupeul meu. Acum, suntem casatoriti si este una dintre cele mai frumoasa femei din Romania.

| Flavyuseduard explică (pentru CatalinMihai1989):

Am incercat acelasi lucru si pauza...nu cred ca ceva ce nu am incercat