| katy1997 a întrebat:

Salut, am nevoie de un mare ajutor si sustinere am avut prima relatie si ma tem sa nu ramas insarcinata asa greturi ameteli n-am am dureri de burta cam 4 zile dupa relatie si atit, si dac am sa am ciclu dupa relatie pot sa stau fara grija ca nu mai sint insarcinata.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,daca ai avut act sexual neprotejat se poate sa fi ramas insarcinata, dar nu ai specificat daca v-ati protejat sau nu. Daca iti vine menstruatia poti sa stai linistita ca nu esti insarcinata, poti sa iti faci un test de sarcina la 3 saptamani de la actul sexual,cand te referi ca ai avut prima relatie,ma gandesc ca te referi ca ai facut prima data sex, ca doar nu ramai insarcinata ca ai avut o relatie cu un baiat... fara sa fi facut sex nu ai cum sa ramai, si pe viitor te sfatuiesc sa folosesti o metoda de contraceptie cand vei mai avea acte sexuale.

| saby26 a răspuns:

In primul rand simptomele nu apar atat de curan ci dupa intarzierea cm ci 14 zile incept si simptomele.dar mai asteapta vreo 4 si fa un test ca iti va arata daca esti gravida. testele iti pot arata din a 10 a zi de cand ai ramas nu mai devreme deci sa ai macat 10 zile de cand crezi ca s-ar fi putut sa ramai. daca iti vine nu-i nici o problema nu esti mai mult ca sigur

| BlaBlaa a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina in 2-3 saptamani. si da, poti avea ciclu si daca ai ramas gravida...

| Patrisia666 a răspuns:

Pai depinde daca v-ati protejat sau nu.Vezi fa un test de sarcina il poti gasi in orice farmacie...si nu e scumpwinking