| Balan_Marian_1997_D8Mk a întrebat:

Salut, am nevoie de un sfat.
Azi am facut dragoste cu prietena mea protejati si deodata vad cum ii curge un lichid alb din vagin desi stiam ca eram protejat si ca nu era spart prezervativul.
Imi puteti spune va rog ce inseamna asta sau daca e risc de sarcina?!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este o secretie vaginala, pe care o au toate femeile! Foarte normala si sa sanatoasa, care lubrefiaza vaginul si permite culisarea usoara a pensiului, la sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Secretia lichida de culoare albicioasa al carui aspect era mai mult sau mai putin gelatinos si cu aspect asemanator cu sperma de regula/obicei reprezinta un amestec (mix) de 2 sau chiar si 3 secretii care pot sa coexiste in vagin. Acest amestec de secretii vaginale este produs de niste glande specializate care incep sa functioneze in momentul in care partenera de sex ajunge in situatia de a incepe sa savureze placerea si satisfactia sexului. De regula in timpul actului sexual in interiorul vaginului pot sa existe in acelasi timp atat : secretia normala adica leucoreea, cat si mucusul cervical (fertil sau infertil) si o cantitate suficient de mare de lichidul lubrifiant, care este produsa efectiv pe toata durata actului sexual. In concluzie, uita de orice ingrijorare sau de starea de stres inutil. Multa sanatate!

| Crackman a răspuns:

Este lubeifiantul natural

| GouDidodino a răspuns:

Era zeama din dansa

| SandraEve a răspuns:

Acel lichid era de la ea daca o faceati ptotejat.

| Balan_Marian_1997_D8Mk explică (pentru SandraEve):

Sa inteleg ca nu o sa ramana insarcinata sau cv de genul corect?