| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,am nevoie de un sfat,m-am combinat cu o fata, sunt cu ea de doua saptamani,mie nu mi-a plăcut de ea,dar ea de mine da,cel puțin cred nu stiu sigur,m-am combinat asa ca poate m-am gândit ca o sa înceapă sa-mi placa si o sa fie bine,dar nu a fost asa. Rot nu imi place de ea,da mi-a devenit simpatică, m-am atasat de ea într-un fel,simt ca nu o sa mai meargă departe ne-am si certat de câteva ori si m-am gândit să mă despart de ea,da parcă nu o vreau sa o supăr, voi ce spuneti, ce sa fac? Si mi-a mai spus ca ar vrea o pauză dar nu este sigura, ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ieși din relație decât să-ți bați joc

| Sofer a răspuns:

Dacă ști ca nu ai șansă cu alta și fata e ok. Merita sa stai cu ea sa o iubești și sa o prețuiești ca e lângă tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pauza e o forma subtila de despărțire.

| S8N a răspuns:

"Nu vreau sa o supar" nu e un motiv bun sa stai cu cineva.
Am suferit si eu din prostia aia si pana la urma doar s-a facut mai rau cu timpul. Daca nu iti place si nu vrei, asta-i soarta, e responsabilitatea ei sa accepte acest lucru.

| Lecorbusier a răspuns:

Nu va mai bagati in relatii daca nu sunteti atrasi intr o oare care masura din prima ma doare capu mai mult va complicati

| stiudetoate123 a răspuns:

Daca te ai atasat de ea inseamna ca exista unele sentimente.

| Andrei0986272 explică (pentru stiudetoate123):

M-am atasat, dar nu pot sa zică că o plac

| fanefranaru a răspuns:

Eu zic sa nu te mai razgandesti si sa o fwti