| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Am nevoie de un sfat/o părere.
Sunt împreuna cu prietenul meu de o lună si cateva zile, si ma deranjeaza foarte mult faptul că el uneori bate apropo-uri legate de sex. Ca sa va fac sa intelegeti mai bine: noi am stabilit sa ne vedem in week-end ca el e singur acasă si eu m-am gandit ca ar fi o ocazie bună sa stau cu el, dar sa stam, sa vorbim si sa ne sarutam, nu e singura lui intentie. Mi-a dat de inteles ca ar vrea sa facem dragoste...
Cand ne-am mai certat si ne si despartisem vreo 2 zile, aveam parola de la contul lui de Facebook si vedeam ca ii scria unui fete ca ar vrea sa se culce cu ea, aia l-a refuzat si el a blocat-o. Cand l-am intrebat, a zis ca facea mişto de ea, dar sunt sigura ca daca ea zicea da el era dispus sa o facă. Plus ca tipa nu avea mai mult de 14 ani la cum arata.
El are 17 ani jumate, eu 15 jumate. Acum mi-e frica serios sa ma mai duc in week-end pe la el. Nu vreau sa imi incep viata sexuală încă. Nu ma simt pregatită si i-am spus, o sa se intample la momentul potrivit dar sa treaca timp. El era de acord cu mine. Tare imi este teama ca el sta pe interes cu mine, ca ăsta e singurul lui scop: să se culce cu mine. sad
Nu ştiu ce pot să-i spun, m-am gandit ca mai bine ma despart de el decat sa trăiesc cu teama ca se va folosi de mine. Am impresia ca el se grăbeşte sa-si inceapa viata sexuala (e virgin ca mine).
Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Ether a răspuns:

Avand in vedere ca ai vazut ca el comunica cu o alta persoana cerandu-i sa faca sex, cu siguranta el urmareste acelasi lucru si cu tine. Spre binele tau, nu te mai duce la el acasa pentru ca poate sa iasa destul de rau si apoi sa iti para mult mai rau decat o simpla despartire. Daca nu te simti pregatita, sa nu o faci doar ca sa ii faci lui pe plac! Un baiat trebuie sa invete sa isi tina hormonii in frau. Spune-i clar in fata ca nu vrei si ca nu are rost sa insiste acum. DaDaca tine la tine va intelege si va astepta mai mult pana sa incerce iar. Cu mai mult nu ma refer doar la cateva zile.

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La varsta lui domnisoara este perfect normal sa faca sex sa experimenteze lucru care il ajuta la dezvoltarea performantelor sexuale, acum este momentul propice pentru baieti sa umble din floare in floare, daca nu iti convine sa faci sex acum nu ii irosi timpul, cred ca sti unde e usa, nu iti convine, noroc bun!

| Elyiela a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce sa plec dacă el nu vrea să plec si a zis ca e de acord să astepte?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Elyiela):

Atunci e fraier

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel mai bine desparte te de el, nu esti la varsta la care sa i ti incepi viata sexuală, el asta vrea sex. Vorbeste si cu părintii tai si spune le intentia băiatului.

| Elyiela a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ar fi mai bine sa stau de vorbă cu el si sa ii explic ceea ce cred eu despre asta? Crezi ca merita sa ii mai acord inca o sansa inainte sa ma despart de el fiind sigura ca e pe interes?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elyiela):

Ar fi bine sa vorbesti cu el, dar el nu o sa inteleaga, el daca te preseaza cu sexul atunci tu vei vorbi degeaba cu el, dar incearcă, vorbeste cu el ca doar asa se pot rezolva anumite probleme.

| RAY a răspuns (pentru Elyiela):

Tu nu esti pe interes? cu toti avem interse, tu vrei un catel langa tine

| RAY a răspuns:

De ce vreti relatie dar sa fiti si virgine?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

De proaste si naive

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Oare ele nu gandesc ca acei baieti mai ales la pubertare vor sex? la pubertate simti o super dorinta sexuala e normal sa vrem sex dar ele vor catelusi cu care sa isi piarda timpul

| sofisis a răspuns:

Mai, el se grabeste pentru ca la 17 ani jumate e normal sa vrea sex. Cei doi ani si ceva diferenta intre voi, la varsta asta, din pacate inseamna enorm de mult. El vrea sex, lucru normal pentru varsta lui. Tu nu esti pregatita si nu vrei, lucru normal pentru varsta ta. Tu te vei simti pregatita undeva pe la 17 ani, asta insemnand ca el sa stea pana la aproape 20 virgin si cu iubita, ceea ce iti garantez ca e exclus. Parerea mea e sa incerci sa stai de vb cu el despre asta. Daca vezi ca nu se poate discuta cu el...da-i papucii. Sunteti in momente diferite ale vietii voastre si deci ori cedezi tu si faci sex, ori are el rabdare pana vrei tu ori va despartiti si gata.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar tu ce crezi ca urmareste el la 17 ani? Crezi ca vrea sa va castoriti si sa calariti un armasar alb catre castelul din turta dulce? Vrea sa ti-o traga.

| HazelEyes77 a răspuns:

Prietenul tau nu urmareste decat un singur lucru din pacate si tu stii prea bine. Daca a mai incercat si cu altele atunci e mai mult decat evident. Nu trebuie sa i cedezi chiar daca te ameninta cu despartirea. Dupa ce obtine ce si a dorit se va plictisi repede baiatul si iti va da papucii. Parerea mea e ca nu merita sa ti bati capul cu el. Deci nu te duce in week-end la el fiindca stii prea bine ce inseamna invitatia asta. Ai grija de tine

| Elyiela a răspuns (pentru HazelEyes77):

Nu ma amenintă cu despartirea, niciodata nu a făcut-o, doar că are hormonii in el care sar si mi se pare ca nu se poate abține...

| AliGab a răspuns:

Fuuuugi cat poti de tare. Lasa-l fata si nu te mai duce pe la el. De unde stii tu ca este virgin? Ca asa ti-a spus el? Mai bine stai linistita acasica la părinți si mai copilareste un pic si lasa sexul pentru cand oi fi mai mare ca o sa regreti daca faci pasul acum...iti spune asta o capra batrana.

| aumih16 a răspuns:

Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desparte-te de el.

Răspuns utilizator avertizat