| andreii2 a întrebat:

Salut.Am o intrebare cam ciudata.
O fi adevarata chestia cu blestemele?(ce aiurea suna).
Adica incep sa cred tot mai mult in asta.
M-am despartit de o fata cu ceva timp in urma si de atunci nu am mai avut o relatie.Atunci a fost hotaratea mea sa o las si "poate o avea vreo legatura cu asta " fosta prietena.hee hee
E adevarat ca am doar 18 ani, insa am cunoscut 3 fete, in decursul a 6 pe care le consideram, si inca le consider dragute.Am vorbit cu fiecare la telefon, si fata in fata dar la un momentdat acele relatii apropiate (glume, vorbit zilnic) s-au oprit brusc. Fetele fiind cele care au inceput sa se "indeparteze" ramanand doar la stadiul de a ne saluta cand ne vedem.
Asta s-a intamplat cu fiecare din cele 3 fete, fara sa exagerez cu anumite gesturi, sau alte chestii fata de ele.La inceput parea ca putem incepe o relatie insa cand ma gandeam sa mai fac un pas nu mai dadeam de ea.Tot felu de scuze, si motive."nu mai are credit, are treaba" etc
Am stat si m-am gandit ce am gresit cu fiecare in parte, dar nu am gasit nimic.
NU AM EXAGERAT cu nimic cand am spus ca s-a intamplat de atatea ori.Si situatile sunt aproape identice.

Stiu ca am timp mai tarziu de fete, dar cum de s-a intamplat mereu sa se rupa ceva dupa vreo 2 saptamana?

I-a spuneti-mi si voi ce credeti ca eu nu mai stiu ce sa cred. Daca nu ati inteles prea bine situatia nu ezitati sa ma intrebati. Poate ma lamureste cineva si pe mine.mersi mult
DAU SI FUNDA numai sa imi dati un sfat ceva.nu stiu sad

14 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Blestemele nu existastraight face adica. ce om ar avea puteri sau chestii de genul. pana la urma am incetat sa cred in D...toti suntem fiinte doar in desene vezi oameni care fac vraji si puteri. poate unii cred sau este un simplu lucru ca se mai nimeresc unele. doar din intamplare dar nu crede in asa ceva sunt doar baliverne nimeni nu e mai presus de altulwinking

| andreii2 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurihappy Nu era o problema cu adevarat, dar vroiam sa spun cuiva despre asta, si acum mi-e mai binehappy

Am un mesaj pentru house07 : esti un idiot.winking

| Plague a răspuns:

Da, cred in blesteme (sunt crestin, cred ca un satanist, cu ajutorul diavolului poate face rau); nu, nu cred ca ai fost blestemat. Poate le-ai plictisit, poate nu au vrut ele o relatie, poate esti "in zona prietenoasa", etc. Intelegi tu ideea; incearca sa fii tu insuti (cu conditia sa nu provoci repulsie), si o sa se rupa sirul tau de ghinioane. P.S. pentru ceilalti: doar daca voi nu credeti in ceva nu inseamna ca nu poate exista; NU detineti adevarul absolut, puteti gresi. Incearca sa fii sincer, duci fata intr-un cadru romantic, si ii zici pe fata ca vrei sa ai o relatie cu ea si chestii de genul, stii tu ca doar esti baiat mare happy. Fetele apreciaza curajul si sinceritatea (cand le flatezi doar). Bafta

| bau0217 a răspuns:

Sincer sa fiu nu am citit decat primele 2 randuri. Daca tu crezi in blesteme si stai cu frica ca o sa se intample nu stiu ce o sa se intample cu siguranta, daca mai ai si o imaginatie bogata si din orice lucru marunt tu vei face niste legaturi cu nu stiu ce superstie sau blestem sau stiu eu ce alta tampenie. In general superstitile si alte tampenii din astea supranaturale sunt pretexte folosite de oameni pentru lucrurile rele, unele superstitii sunt pentru a ne motiva, etc.

| Alexis_6755 a răspuns:

Nu cred in blesteme. Mai se intampla sa nu te placa fete sau sa nu vrea o relatie cu tine. Unele vor alte da. Doar trebuie sa le gasesti pe cele cu da si sa ai incredere in tine.

| stf a răspuns:

Mdaa stiu ca suna aiurea dar na. oricum faza cu blestemele pe o parte e adevarata dar daca nu esti vinovat cu nimic blestemele nu se prind de tine ...si oricum povestea ta n-are nici o legatura cu blestemele asa ca stai calm laughing

| house07 a răspuns:

Este adevarat. Trebuie sa faci 29 de zile plecaciuni in fata toaletei sau iti va cadea scula.

| house07 a răspuns:

Aaa,te-ai ofticat. Mission successful.

| Marius96 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...
Dar stiu ca exista blesteme si vrajitoare am auzit de multe ori de asa ceva si m-am convins intreband-o pe profa mea de religie.
De exemplu langa orasul meu este un sat foarte mic cu un "preot" care se ocupa cu vrajitorii...
Si am auzit ca el poate face blesteme care sa desparta un cuplu sau sa-i faca rau unuia dintre membri cuplului...
Dar in cazul tau nu cred ca poate fi asa ceva ca este cam mic pentru blesteme si chestii de astea...
Astea se intampla mai mult in relatiile serioase adica unde este o casnicie cu copii...
La 18 ani nu cred ca ii cazut de asa ceva... cred ca ai avut tu ghinion sau nu te placeau acele fete laughing
Las ca mai sunt femei destule nu a bagat Dumnezeu zilele in sac laughing
Salut...

| Vog86 a răspuns (pentru Marius96):

Buna, cum pot lua legatura cu tine, as dori sa stiu mai multe detalii despre acest preot, te rog...lasa-mi tu un msj cu id-ul tau, sa vorbim, plssss

| Americanuu a răspuns:

Nu exista blestem. De fiecare data cand ti se intampla ceva rau vei spune ca esti blestemat, dar asta este doar imaginatia ta care in mometul ala vede tot raul in fata. Vei da vina pe blestem pentru ca nu ai pe cine altcineva. Poate comportamentul tau este principalul factor pentru despartirile tale, degeaba vorbesti mult daca le plictisesti. Schimba ceva, orice, la tine si incearca din nou.

| f1r3TiG3R a răspuns:

Uite cee amice tu crezi ca e blestem dar esti tu cand ai avut prima relatie cu fata aia ai inceput sa crezi ca e bleste da esti tu daca tu crazi ca esti blestemat atunci o sa fii dar daca o iei de la inceput de la zero custe o fata care iti place incearca sa ii spui ce ai patit si dupa o sa vezi ca te simti bine dar ok fata o sa te creada cam ciudat iau cu usurelu ok.

Am 14 ani si nici acum nu am recut peste prima prietena dar vezi cu cat treci mai multe cu atat capeti experienta si cand gasesti un buna crede-ma ca o sa faci ceva bine

| dya333 a răspuns:

Eu sincer nu cred in blesteme dar nu-ti pot spune sigur daca acestea au vreun efct sau nu.Dar u crezi ca ai fost blestemat de acea fata ai auzit spunand ceva de genu?

| Blablabla0012 a răspuns:

Pai eu una cred in asta. dac vrei iri pot da :
ritual d anihilare a farmecelor, descantecelor, incantatillasupra celui care le-a facut happy cea ce ti-a facut s va intoarce inpotriva acelei pers happy
Durata este d 5 nopti, cand Soarele apune si se lasa intunericul.Ai nevoie d 2 lumanari d culoare neagra, chibrit sh incantatia happy. Modu de lucru :Se aprind lumanarile in timp ce se tosteste incantatia
Incantatia : In numele lui Dumnezeu si al tuturor spiritelor
In numele lui Dumnezeu si al Luminii
In departeaza acest blestem din inima mea!
Iar cel care imi va face vreun blestem sa sufre blestemul pe care la facut
Fie ca aceste lumanari sa fie lumanarile lor
Ca acesta ardere sa fie arderea lor
Fie ca durerea pe care mi-au provocat-o
SA cada asupra lor. Amin!
app : Lumanarile trebuie s arda in fiecare noapte. DAca esti in fubiu nu face ritualul in cazul in care ai suferit destul si simti asta sa actionezi. E bine sa faci sh un ritual d Protectie happy
Stiu ca suna nebunesc d eu i-am facut-o l mama happy sh mai sunt multe chesti din astea happy si eu chiar cred ca sunt bune happy