| meinteil a întrebat:

Salut am o intrebare ce parere despre o relatie dintre un baiat ortodox si o fata care este si ortodoxa si musulmana dar din cate am inteles este ortodoxa insa respecta ambele traditii si cele ortodoxe si cele musulmane.
Eu am o problema cu mama fiindca nu vrea sa auda de acest lucru vrea ortodoxa si atat laughing)
Ce parere aveti ar fi o problema ceva?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poate fi de ambele religii in acelasi timp.Cred ca nu ne spui tot. In asemenea cazuri se cam trece la religia tatalui. Deci musulman. Are dreptate mama ta.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. S-au terminat fetele ortodoxe?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru meinteil):

Pentru că le cauti.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu poate fii ortodoxa si musulmana, pentru ca sunt 2 religii care se cam contreaza.
Fata aia ori nu este credincioasa deloc, ori habar nu are ce inseamna religia musulmana.
Traiesc alaturi de toate natiile pamantului si de toate religiile pamantului, le respect credinta religioasa si imi vad de propria-mi credinta, nu-i judec pentru ca ei cred in alta religie, este propria lor decizie, dar nici nu incerc sa le schimb viziunea si categoric nu accept sa discut cu ei religie pro sau contra.
Am prieteni care sunt budisti, musulmani, evrei catlici, bahai si atei, dar la mine in casa nu se discuta religia, ca si sexul, sunt preferinte personale si fiecare este invitat sa nu comenteze asta, pentru ca nu-i sanatos si poate distruge prietenia. vad ca pana acum a functionat si relatiile cu alte persoane de alte religii este normala.
Deci, faptul ca fata accepta ca mai sunt si alte religii pe lume, nu o face pe ea musulmana, doar o persoana cu bun simt, care accepta ideea mai multor religii pe lumea asta.
Acum, nu are importanta ce vrea maica-ta sau taica-tu, ca nu ei se iubesc, eventual casatoresc cu fata respectiva, este DECIZIA TA si DOAR a ta!
Invata sa te despirnzi de fusta maica-tii si sa judeci pentru tine!
Ce vrea mama si tata, nu-i intotdeauna ce vrea inima ta!

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Da ar fi. Daca nici mama nu o respecti atunci inscriete in isis. partea asta ultima e o gluma dar nu merita sa faci asa ceva stiu ca sunt multi musulmani buni dar au niste legi incat te vor face ei pe tine sa innebunesti. Sunt niste panarame din punctul meu de vedere si ultimii oameni de pe pamant daca vede o fata in pantaloni scurti merg pana la ai da foc fetei ba chiar sa o omoare asa ca te sfatuiesc sa nu faci o greseala imensa ca musulmanca ta are si rude si aia se ajuta intre ei nu e ca la noi cand o sa-ti ceara bani laughing ai sa vezi cum e ca nu e ca la noi acolo trebuie sa ajuti si in plus astia iti vor da viata peste cap. Respecta-ti Mama

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru meinteil):

Am inteles ca respecta dar tot religia lor e pe primul plan si tu vei avea de suferit garantat. O sa ajungi sa-ti plangi de mila te vor pune sa respecti reguli pentru ca asa este lumea mereu la inceput e numai lapte si miere dupa nunta incepe urgia.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Religia îngrădește libertatea în gândire, exprimare și dezvoltate personala. Mama ta exact asta face cu tine. Prea multa religiozitate dăunează grav sănătății!