| AlexFen a întrebat:

Ce parere/ experiente aveti despre relatiile dintre o peroana de religie musulmana si una de religie ortodoxa?

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

Salut. Este o relatie ca oricare alta. Religia sau confesiunea nu trebuie sa afecteze ce simt oamenii unul pentru altul. Nu datorita religiei s-au combinat ci datorita personalitatilor. Astfel, nu religia ar crea o eventuala separare, ci tot un conflict de personalitati.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Proasta. Sau mai corect formulat : FOARTE proasta. NO COMMENT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca persoana de religie musulmana e barbatul, femeia ar trebui sa se gandeasca bine inainte, sa fie sigura ca stie bine in ce se baga.
In rest nu e nicio problema, religia n-are de ce sa stea impotriva iubirii.

| AlexFen explică (pentru anonim_4396):

La ce exact sa se gandeasca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexFen):

El aproape sigur ii va cere sa urmeze obiceiurile religiei lui. Asta o va face supusa, va fi obligata sa hijab, si sunt multe alte lucruri impuse de religia asta, mai ales asupra femeilor.
Mai apoi, ei nu se limiteaza neaparat la o singura femeie, poate ajunge sa fie doar un numar.
Deci multe lucruri asupra carora sa se gandeasca inainte sa se marite cu un musulman. Daca totusi o face, macar sa ramana intr-o tara europeana, sa nu mearga la el.

| Willis a răspuns:

Și încă un aspect. Musulmanilor le plac și preferă sexul anal, din cauză că așa evită sarcina. Deci pentru fată este bine să știe ce o așteaptă. Invers, dacă fata este musulmană nu se știe ce preferințe are.