| Eternitas a întrebat:

Ce părere aveţi despre religia musulmană?

14 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cam singura religie mai misogina decat ortodoxismul.

| Dumnezău a răspuns:

Inca o metoda de propaganda religioasa elaborata.Sunt multe cazuri in care islamismul devine mai tampit si lipsit de o morala sanatoasa chiar si decat ortodoxismul, ceea ce e tare greu.Indeamna la misoginism,rasism nefondat,intemeiat pe religie,prezinta personaje si profeti fantastici,ce n-au existat,are multe asa-zise invataturi care sunt de fapt metode de indoctrinare si de indobitocire,ce se exemplifica foarte bine prin modul in care traiesc foarte multi musulmani in ziua de astazi.O religie ce considera femeia un instrument,nu este o chestie cu invataturi demne de urmat,ci o religie misogina,bigota, si cretina, bazata pe o carte ce mentine nota asta.

| Alex a răspuns:

Islamul este o religie falsa si Mahomed este un profet fals si mincinos.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Islam
http://en.wikipedia.org/wiki/Islam
http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Islam

| ateu123 a răspuns:

Trebuie eliminata de tot

| Andrei7520152 a răspuns:

Eu am o parare buna despre arabi. Am cunoscut o fata din arabia saudita big grin ma rog, mi'e imi parea foarte de treaba... desteapta, prietenoasa a da, am uitat sa spun ca era atee sad scuze my bad. gasesti tot felul de oameni. la polul opus sunt astia fundamentalisti si alti ratati mentali ca bunul pastor de la otv laughing

| Bogdanux a răspuns (pentru Andrei7520152):

Ala cu emisiunea lui de la 6 dimineata? laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru Bogdanux):

Luigi Mitoi, kids!

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Bogdanux):

Da da pastorul bun sau cum draq se numeste emisiunea. dmne fer ce oameni

| Bogdanux a răspuns (pentru Andrei7520152):

Nu stiu daca e pastor.Stiu ca-s 2 brazilieni/portughezi care se screm pe acolo zicand vorbe despre Dumnezeu.Am auzit ca sunt niste escroci de prima mana.

| wforweirdo a răspuns:

Aceeași părere pe care o am și despre buddhism, creștinism și alte religii. E de căcat.

| MeGusta a răspuns:

Nu m-am documentat intr-atat ca sa am o parere clara. vreau sa ma apuc de citit Coranu' de juma de an.big grin.e probabil acelasi bullsht ca toate celelalte religii...

| Parker a răspuns:

Cea mai violenta religie...Djihadul indeamna toti adeptii sa participe la razboiul sfant, din cate stiu. In cruciade au murit foarte multi oameni, in numele lui Dumnezeu/ Muhammed cica. Oricum, pentru barbati e cea mai tare religie, mai nasol pentru femei care trebuie sa-si imparta barbatul. Asa, ca si concept, e destul de simpla si echilibrata, dar e foarte agresiva in aplicare. Ea a aparut ultima, prin sec al VI-lea, prin profetul Mohamed, de asta cred ca e asa "diferita". Ca si idee de baza, cred ca respectul si supunerea fata de Allah sunt principalele cereri. Ceea ce e destul de .uhm.autoritar cred, impus.e destul de urat, sa o spun pe aia dreapta. mie unul imi displace total.

| ellutza a răspuns:

Am cunoscut un irakian crestin catolic, si se batea cu pumnul in piept ca nu uraste arabii si musulmanii ( oricum e foarte rasist omul ) dar... vreau sa zic ca are aleleasi apucaturi musulmane, de a tine femeia sub papuc, de a si el cel mai bun si cel mai tare si cel mai respectat cum zice el "caut o femei demna de dragostea mea ", aha dar dragostea femeii?:laughing in fine, si am luat decizia sa o termin cu el din mai multe motive legate de educatie. oricum ar fi, s-a nascut si a trait intr-o tara araba. oricat de catolic ar fi nici eu nu sunt genul de femeie supusa care sa vad din el vreun gen de zeu. oo nuuu. DOAR EGLITATE!

Răspuns utilizator avertizat