| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare: Daca vorbim foarte mult la scoala, stam impreuna, ne distram, dar cand vorbim nu i se dilata pupilele, nu vb in fiecare pauza cu mine, uneori ma ignora, chiar daca mai vb in ore si de astea, inseamna ca o fata ma place?
Eu asa cred ca o data i-am zis pe Messenger ca o plac si ea a zis ok, adica nu m-a ignorat si nu mi-a ras in fata etc, si uneori si eu mai plec afara din clasa si ea vrea sa stau sa ne uitam pe YouTube si isi cere scuze de la mine foarte des si de astea...
DECI MA PLACE? VA ROG AJUTATI-MA, DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Daca in momentul in care i-ai spus ca o placi, raspunsul ei a fost "ok", nu prea e interesata. Atunci a fost ocazia perfecta pentru ea sa avanseze spre o relatie. Daca nu a facut nimic in sensul asta....nu e interesata happy

| Clockwork a răspuns:

"dar cand vorbim nu i se dilata pupilele" The ***?
INTREAB-O pe ea daca te place. Zici ca nu pleci fara un raspuns

| anonim_4396 explică (pentru Clockwork):

Chestia aia cu dilatatul pupilelor am vazut-o pe net, ca cica daca i se dilata pupilele ma place...
Si nu sunt inca pregatit sa o intreb in fata daca ma place... si daca i-as spune ca nu plec pana nu imi da un raspuns, ea ar zice,, ok, nu pleca, paaaa!", si ea ar pleca.
Vreo alta sugestie?

| AGreatMan a răspuns:

Cu dilatatul pupilelor nu ai cum sa iti dai seama 100%... Poate sa i se dilate pupilele de la lipsa luminii de exemplu, nu neaparat ca e emotionata...Aia cu dilatatul pupilelor si alte chestii de genul se observa la interogatorii de obicei.

| anonim_4396 explică (pentru AGreatMan):

Ai vreo alta sugestie?

| AGreatMan a răspuns (pentru anonim_4396):

Well,nu stiu,tu continua sa vorbesti cu ea,chiar daca uneori de ignora,poate asteapta sa o bagi tu in seama sau are alte lucruri pe cap.Dar daca zici ca e dornica sa stati sa va uitati la chestii pe YT uneori,poate ai sanse in viitor,dar e posibil ca ea sa vrea sa vada exact ce fel de baiat esti, sa te cunoasca mai bine, inainte sa aiba sentimente, din moment ce i-ai spus ca o placi si lucrurile nu au devenit ''awkward'', chiar daca esti in friendzone si totusi vorbiti si va intelegeti bine.Peste ceva timp daca vezi semne ca te place sau ceva(gen vrea sa petreceti mai mult timp impreuna, se uita la tine si zambeste, chestii de genul), atunci ai putea sa ai o discutie cu ea cand sunteti singuri, sa ii spui ce simti exact f2f,nu prin mesaje, vezi tu ce ai putea sa faci, ca asa daca o intrebi ''ma placi?'' si nu te place, exista riscul sa devina lucrurile nasoale.Ai putea chiar in week-end-uri sau dupa scoala,liceu,la ce esti, sa o inviti la un film, prin parc, sa mai vorbiti, plimbati.Nu din prima doar voi doi, poti sa mai inviti vreun prieten comun, gasesti tu solutii.Cam asta spun din experienta, altceva nu vreau sa spun ca dupa vorbesc prostii.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru AGreatMan):

Mersi! Cred ca raspunsului asta o sa ii dau funda... ☺