| Hilii20 a întrebat:

Am o intrebare; eu si prietenul meu vrem sa facem sex pentru prima oară. Toate chestia este ca eu sunt virgină si părinții mei sunt foarte stricti in subiectul asta. Deflorarea la părinții mei ar însemna chestia cu cearșafu cămașa sa fie sânge pe.Eu si prietenu meu vrem sa facem "cămașa" acum dar vrem sa o arătăm mai încolo. Din cate stiu eu sângele se decoloreaza de pe cămașa si arata a fals. Cum pot menține starea cearsafului si a sângelui de pe cămașa. Va rog frumos, seriozitate. App cămașa vreau sa o arat dupa 6 luni. Mersi!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alege o cămașă personalizată, de exemplu una brodată, ca să fie unicat, să nu poată fi confundată cu alta. A doua zi fă un selfie cu ea, ca să îl poți prezenta ca probă după 6 luni. Serios!
Mai puțin serios dar ca idee, este să găsești o soluție să pui într-un recipient sigilat cămașa în congelator. Va arăta proaspătă peste 6 luni.
Iar ca fapt divers, e drept că după nuntă, a fost așa de distractivă chestia după ca a trebuit să cheme salvarea să o ducă la cusut pe o verișoară de verișoară, că se pătase prea tare cearșaful în camera matrimonială de la hotel. Dar rudele, care semănau cu părinții tăi, ce fericire pe ei. A fost fată mare!

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei seriozitate la o intrebare care denota o joaca de copii? Fa-o peste 6 luni si arata-le „camasa".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Voi nu sunteti in anul 2019?

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Știi ce fac oamenii serioși?
Aerele astea de superioritate fata de cei cu principii diferite de ale tale te vor face sa accepți cu trecerea timpului sa ți o traga orice boschetar, ca vorba aia, esti in 2019.

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Absolut irelevanta observatia ta. Nu ii vad sensul.

Practic ma acuzi ca as avea aere de superioritate ca nu sunt de accord cu principiile invechite ale altora si te dai superior nefiind de accord cu principiile mele?

| stop99 a răspuns (pentru suntserios):

Cam asa ceva rolling on the floor, si pe mine m-a amuzat

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Nu vreau sa ți fiu superior, dar ironia ta, nu cred ca își are locul aici, vorbim de principii biblice, dacă ai fi citit măcar o data Biblia, îți spun ca nu ți ai mai fi permis sa pui problema in felul asta.

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Dacă discutam de biblie, ironia mea e și mai potrivita.

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Seriosule, dacă nu te superi, spune mi te rog pe ce te bazezi când faci afirmațiile astea?
Nu de alta, dar poate sunt eu dezinformat!

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Pe realitatea in care traim.
In 2019 nu cred ca mai e cazul sa ne ghidam dupa o carte scrisa de niste oieri acum cateva mii de ani si folosita ca arma de manipulare in masa de catre religie.

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Ai perfecta dreptate ca majoritatea oamenilor sunt manipulați, unii prin religie, alții prin media, lucrul asta este posibil doar pentru ca acești oameni nu au acces la informația completa, repet, dacă ai fi citit măcar o data Biblia, nu te ai mai simți manipulat.
Vei avea propriile tale convingeri, când ai știi adevarul!
Îmi pare rau sa ți spun, dar răspunsul tău, ca te bazezi pe realitate, nu are nicio legătura cu întrebarea mea.
Realitatea in care trăim te a conceput pe tine, din nimic?
Multora le este greu sa recunoască ca noi de acolo am evoluat, de la acei pastori (oieri), dacă ai fi studiat puțin, ai fi știut ca o parte din cei care au scris BIblia au fost: vameși, negustori, pescari, tâmplari, ba chiar constructori și mulți Împărați, toti sub călăuzire Lui Dumnezeu, și pe El îl respectau.
Părerea mea, hai sa nu ne mai ascundem de realitate și sa ne supunem Divinității.

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Pe ce baza spui ca biblia reprezinta adevarul? Pe absolut nimic. Nu exista nicio dovada ca acea carte reperzinta adevarul. Rezulta ca tot ce ai scris tu mai sus e absolut irelevant. Simplu.

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Vino cu alta varianta a istorie și eu te voi crede!

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Biblia nu are de a face cu istoria.
Exista o teorie a evolutiei mult mai plauzibila decat aia cu batranelul de pe un nor care se supara cand ne masturbam si face omuleti din pamant daca la asta te referi.

Si nu eu sunt cel care trebuie sa vina cu o varianta. Tu ai afirmat ca in cartea aia scrie adevarul absolut, tu trebuie sa dovedesti ca asa e.

| Dom1 a răspuns (pentru suntserios):

Seriosule, Biblia are doua părți, noul și vechiul testament, in vechiul testament este prezentată geneza lumii și istoria poporului Israel, care o găsești in orice carte de istorie.
Iar in noul testament avem prezentată istoria unui Fiu de Dumnezeu, care a venit in aceasta lume păcătoasa pentru a câștiga sufletul meu și al tău, ne prezintă doua variante in care putem trai: cea buna care e din ce in ce mai greu de trăit, deoarece oamenii prefera sa trăiască a doua varianta, cea de păcat, nerecunoscand ca după aceasta viața scurta vom avea parte de o judecată, unde vom fi întrebați ce am făcut pe acest pământ și vom primi rasplata cuvenita.
Spui tu de teoria evoluție, dar aceasta teorie și adepții ei pot crea ceva?
Ceva viu?
Eu cred ca conducerea acestei lumi nu vrea decât sa țină departe de acest adevăr o mare parte din societate.
Ai idee de ce preoții interzic citirea biblie acasă?

| suntserios a răspuns (pentru Dom1):

Răspunde la întrebare, lasă poveștile. De ce e adevărata cartea aia? Ca asa crezi tu? Irelevant. Tu ești un ipocrit care îmi zice mie ca sunt superior deși tu crezi ca deții adevărul absolut. Penibil

| Violleta2022 a răspuns:

Ai sanse 90%, ca baiatul asta sa nu fie ala cu care te mariti si sa regreti toata viata, ceea ce ai facuta astazi, mai ales daca parintii vor juca cearsaful, care ii va face pe ei de rusine.
In plus, sangele de pe cearsaf trebuie sa fie proaspat, iar asta se cunoaste imediat.
Daca parintii tai tin atat de mult la traditia asta idioata si tu nu esti dispusa sa le-o onorezi nu-i mai bine sa le spui de pe acum? Macar nu-i faci de ras la tot satul, acnd in noaptea nuntiis e va dansa cearsaful.

| mihai69 a răspuns:

Le pui la congelat.

| sadrian46 a răspuns (pentru mihai69):

Asta am sugerat și eu mai sus, iar dacă este o chestie cu satul, păi, atunci, un ac de siringă, faci o înțepătură in deget și le faci panaramă, dacă nu pot trăi fără asta.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci cu acea cămașă după 6 luni.
Gândește-te bine la ce vei face, mai târziu s-ar putea să regreți.

| minrest a răspuns:

Voi sunteti tigani traditionali vad; nu te juca cu focul! Vrei sa iti reproseze chiar el ca nu ai fost virgina, chiar daca stie bine ca te-a dezvirginat? Ce vrei tu sa faci, se face numai ca sa fortezi mana parintilor, ca sa iei pe cine vrei; dar la tine nu e cazul, caci te lasa oricum sa il iei pe prietenul tau. Daca vrei neaparat sa faci sex, fa altfel, fara deflorare. E prea periculos pentru tine sa te deflorezi.

| Hilii20 explică (pentru minrest):

Asta e problema. Sunt total împotriva parintii mei dar ne am hotarat sa fugim in 6 luni. El nu vrea neaparat sa faca cămașa acum. Dar eram foarte foarte aproape dată trecuta. Si eu mi am dorit si el si a dorit, doar ca el a zis stop ce facem? Dacă te prinde. Părinții mei nu sunt de acord cu el, nici nu vor să audă de el. dar am zis daca se intampla sa stiu ce sa fac cu cămașa. El nu e genu sa înjure sa faca sa tragă. E mai calm si calculat. Vreau sa fug cu el in 6 luni dar de asta am venit aici, daca se intampla ca eu sa nu mai fiu virgină si sa se întâmple inainte de 6 luni sa stiu ce pot sa fac cu cămașa...

| minrest a răspuns (pentru Hilii20):

Atunci nu vrei sa joci camasa ca sa te lase ai tai sa te mariti, ci vrei sa mergi la parintii lui; atunci ramai ne deflorata, pentru ca situatia e oricum proasta pentru tine, plecata la socri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteți țigani?

| Lule a răspuns:

Ce porcarie de traditie. Sunt constienti ca s-ar putea sa nu iti curga deloc sange? Sunt unele fete care se nasc fara himen, la altele pur si simplu poate sa nu apara sangerare pentru ca au fost lubrifiate cum trebuie si s-ar putea sa aiba un himen elastic, deci durere 0, sangerare 0. Din ce secol sunt parintii tai?
Oricum in caz ca le explici cum stau lucrurile, iar ei nu pot procesa informatia, mai asteapta 6 luni, daca atunci inseamna ca poti sa faci asta

| Hilii20 explică:

Scuzati mă că va întrerupt debate-ul asta interesant, dar vreau niște idei pe bune. Niste idei care ar putea opri deteriorarea sângelui. Spune ti mi va rog ce as putea face cu cămașa deja pătată cu sange, sa nu se deterioreze... Multumesc.