| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare, in foarte scurt timp o sa imi incep viata sexuala cu prietena mea, amandoi suntem virgini si am o intrebare la care sincer nu am gasit raspuns, este ceva(in cazul ei) daca intretine in aceiasi zi mai mult de un raport sexual eventual odata ce e virgina? vreau raspunsuri serioase OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Nu este nici o problema. Daca sunteti virgini o sa fie foarte greu la inceput. Cel putin prima penetrare. Ar fi foarte bine sa aveti un preludiu foarte lung si sa fi-ti foarte excitati inainte de actul sexual. De ce? ( Daca esti foarte excitati nu mai simti aceeasi durere. Extazul in care te vei afla va copensa oarecum durerea. )
Mult succeswinking
P.S.: Folositi prezervativul. Nu stii ce se poate intampla.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Osa fie dureros al doilea si neplacut. daca nu te deranjeaza asta, nu sunt probleme serioase, adica nu va ramane cu sechele, doar ca se va simti rau. In general, dupa primul contact sexual, este necesara o pauza de minim 5 zile pentru vindecarea locului unde se rupe himenul, astfel incat urmatorul contact sexual sa nu fie dureros pentru fata. Multi baieti nu tin seama de asta, pe principiul ca e normal ca fata sa sufere un pic la deflorare, dar un barbat care isi pretuieste iubita, va incerca sa o protejeze un pic.

| Zenithf a răspuns:

In timpul primei partide, se rupe himenul. Eu stiu ca am citit undeva ca se recomanda o perioada de repaus de doua zile pentru vindecare, mai ales daca ruperea de himen a fost insotita si de sangerare.

| Angel_8399 a răspuns:

Nu este nici o problema, doar ca incearca sa fii si tu mai tandru cu ea si ajut-o sa se simta in largul ei, trebuie sa se simta foarte bine ca sa se poata relaxa, ar trebui sa o faceti cu prezervativ ca sa nu existe riscuri de sarcina, daca ai grija de ea si o faci sa se simta iubita o sa vrea ea sa intretina relatii cu tine pe viitor, asa am patit si eu cu iubitul meu. Sa aveti grija unul de celalalt!

| neutrino a răspuns:

Daca este virgina, poate face cate numere vrea. Dupa ultimul numar, tot virgina trebuie sa fie? Ar fi bine sa o intrebi.

| sofisis a răspuns:

De la prima penetrare incolo NU mai e virgina.Deci poate sa intretina si 15 raporturi in aceeasi zi. Tot aia e.
Dar cel mai probabil primele cateva dati o va durea.

| Alcyon a răspuns:

Prima oara o sa te chinui de-o sa-ti iasa ochii sa o bagi. Si tu visezi nu stiu cate
partide? laughing

| Blamely a răspuns:

Nu, n-are nimic, e ok.

| Sidonia07 a răspuns:

Sincer..eu nu am inteles nimic din intrebarea ta, dar totusi sper ca nu intrebi daca mai este virgina dupa ce faceti sex!

| corhaz a răspuns (pentru Sidonia07):

Lasa ca peste 1 luna vine cu intrebarea ca ce nume sa puna copilului ca nici ei habar nu au ce vor ce vor face eu as miza pe larisa daca i fata si david daca i baiat

| Sidonia07 a răspuns (pentru corhaz):

Poate sunt gemeni laughing..cum e sa mananci o mancare fara sa stii ce contine.

| xEvond1v1sion a răspuns:

Nu are nimica sa folosesti prezervativ ca in general multe fete au boli la anus PREZERVATIV ori ce ar fi!

| GuesYO a răspuns:

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri!