| Jake9237 a întrebat:

Salut, am o intrebare la care vreau sa-mi raspundeti. Din cauza unor probleme (nu intrebati) eu si prietena mea nu prea mai relationam asa des, adica doar iesim intr-o duminica sau nici macar aia.straight face... Ce ar trebui sa fac in privinta asta? Eu as avea o solutie, dar nu de fiecare data da roade, asa ca cer si parerea voasta! Multumesc Anticipat!
P. S. Nu radeti de formularea frazei!happy

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Bine poate nu prea mai iese in oras, dar fa ceva, cumpara ceva la care sa se simta obligata sa vine, un concert un film, opera daca va place, si o sa-i zici:sper ca nu le-am luat degeaba, altfel as fi nevoit sa le dau la alta pereche, din moment ce tu nu mergi.Acum ca vin sarbatorile, fai un cadou frumos ceva la care s-ar bucura, si dca iti zice ca nu vrea sati cheltui banii pe ea, fai un cadou care sa nu fie cumparat, ceva ce ai mostenit.Sau eu am intalnit cazuri in care baiatul canta extraordinar la pian punandui muzica lui pe un cd, darundul de ziua ei, bine inteles ca avea o melodie cu numele ei.Sunt multe lucruri.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai ori e o relatie serioasa si calumea, ori nu... daca esti cu ea, ar trebui sa faceti ceva ca relatia sa mearga mai bine, acum depinde de acea problema, ce s-a intamplat. oricum din moment ce a-ti decis sa fiti impreuna, atunci fa ceva sa meaga rel daca va iubiti!

| Sara a răspuns:

Mai, pai vezi care e cauza din care voi nu mai relationati,. nu asa ar fi normal? Vedeti cauza, ca sa rezolvati efectul, efectul fiind asta, ca sunteti intr o perioada proasta, ce e dezavantajoasa. Asta nu face decat sa va distruga relatia. Apropie te mai mult de ea, fa o sa se simta iubta, si asa o sa ai din nou. Daca ai inselat o sa iti fie de bine, zi merci ca se mai intalneste cu tine macar o zi pe saptamana. Conteaza ft mult cauza, asa o sa iti dau un sfat cum sa o ai din nou, din 3 cuvinte ai topit o, dar daca nu stiu, mai mult de atata nu pot. Sper ca te'am ajutat intr-un fel.

| georgiana a răspuns:

Pentru armonie in cuplu, este indicat sa existe toleranta reciproca, acceptati-va greselile si da-i voie sa aiba momentele ei. Vorbiti calm, lasa partenera sa-si spuna parerea...in concluzie sa fiti suflet langa suflet.

| IQOnly a răspuns:

Trebuie sa ne spui motivul ca altfel ti-as spune sa vorbesti cu ea despre problema asta.

| lumylumy a răspuns:

Poi ce sa zic...vezi ce nu merge, de ce ati ajuns aici! daca nu te mai atrage kuta alta! pooop

| sandulache a răspuns:

Salut.
Pai din cate am inteles eu, pot doar sa trag o concluzie, incerca sa rezolvi problema si dupa ceia puteti sa iesiti in fie care seara, daca nu ia in aplicre solutia de tine, ca nu da in tot deauna roade asta e ca nici ulciorul nu merge de perea multe ori la apa, bafat si succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul se reduce la comunicare. Cine refuza comunicarea este "lost" din start. Indiferent care este motivul, trebuie pus la "bataia discutiei".

| Jake9237 explică:

Problemele nu au nici o legatura cu ea sau cu noi.Au legatura doar cu mine.