| EmiliaCupcea008 a întrebat:

Salut TPU. mă numesc Emilia. am 14 ani pe data de 29 octombrie împlinesc 15 ani...am o întrebare!
Tema este jenantă si intimă pentru mine, dar fie...am ciclu din aprilie, vine fiecare luna regulat si nu am probleme cu asta dar nu am sâni deloc, gen nici marimea 0 nu o am!
Întrebarea:Am șanse sa crească pana la marimea 1 pana la vara viitoare sau macar 0 ...fiindcă sunt plată?
Va rog sa răspundeți la întrebare si sa nu imi spuneți ca ești inca mica ca mai ai timp, doar vreau sa stiu sunt șanse pana la vara viitoare sa am macar marimea 1!
Mulțumesc anticipat♡

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare ca vor creste, pana la 18 ani corpul se maturizeaza se transformă nu ai nevoie de silicoane.

| Floridori a răspuns:

Sanse are oricine la orice, dar asta nu inseamna ca genetica ta poate fi prezisa de niste oameni oarecare de pe net.
Sanii se dezvolta pana la varsta de 16 ani, deci nu esti mica si mai ai timp.Esti aproape de finalul dezvoltarii.Mai ai un an, un an si jumatate.
Vor mai creste putin, dar nimeni nu poate sa iti spuna niciodata cat.Nici macar oamenii de stiinta nu ar avea cum sa aprecieze asta.

| EmiliaCupcea008 explică (pentru Floridori):

Până la marimea 0 poate sa ajung într-un an/un an jumate?

| Floridori a răspuns (pentru EmiliaCupcea008):

Tocmai ce am spus ca nimeni nu poate aprecia asta.
Si nici nu ai ce face pentru a schimba ceva, in afara unui implant mamar dupa varsta de 18 ani.

| timidu89 a răspuns:

Daca ai aproape 15 ani si nu ai deloc sani, nu cred ca vor creste pana vara viitoare. Cred ca o sa fii una dintre femeile cu sani mici de tot si la maturitate. Timp mai e sa creascawinking totusi sunt fetite de 12-13 ani cu sanii marisori, de asta zic ca e posibil sa nu creasca prea mari. Nu ma prea pricep, pot creste pana la 18-19 ani probabil. Poate mostenesti genetic pe mama ta... esti slaba tare?

| EmiliaCupcea008 explică (pentru timidu89):

Am 1.67 si 57kg

| timidu89 a răspuns (pentru EmiliaCupcea008):

Mama ta cum sta cu bustul? la fetele foarte slabe e problema cu cresterea sanilor in general, cazul tau nu pare a fi daca ai 57 kg la 1.67 m. eu la 64-65 kg si 1.70 m eram slab tare de exemplu.

| EmiliaCupcea008 explică (pentru timidu89):

Mama are un bust destul de mare, dar are si 2 copii

| EmiliaCupcea008 explică (pentru timidu89):

Nu pot sa zic ca nu sunt, au o forma dar nu cresc

| cepIm a răspuns:

Ramai asa si strangi bani pana la 18 ani ca sa-ti pui silicoane. love struck