| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare legata sex in special sexul oral sau partide de sex mai nebunatice.
Se admit asa ceva in relatiile stabile(peste 20 de ani)eventual casnicii?
Adica pe langa sexul pasional intre un barbat si o femeie intr-o casinicie mai este loc si de "obraznicaturi" din cand in cand?
Toti la care am intrebat au fost cam sceptici in sensul ca numai "femeile usoare" fac asta sau nu este ceva bun pentru o relatie serioasa eventual in casnicie.
Acum nu stiu, sunt confuz in aceste situatii.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Personal consider nu ca se admit,ci ca se impun!
Daca nu poti sa te simti liber de prejudecati langa omul cu care ai ales sa-ti petreci viata,inseamna ca te-ai condamnat singur la inchisoare,la minciuna,la falsitate pe viata.
Doi soti care impart acelasi pat,aceeasi viata,nu au inhibitii si traiesc dupa bunul lor plac,de comun acord,bineinteles.
Divorturile si vietile duble sunt argumentul forte pentru intrebarea ta, cei mai multi se tem sau se rusineaza atat de mult sa incerce macar, incat apeleaza fie la amanti si amante, fie divorteaza!
In orice pereche sexul va avea varietatea si savoarea pe care o vor hotari cei doi si numai ei!
Asa ca, ai grija ce iti vei alege!happy

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Într-un cuplu nimic nu este nepermis, rușinos sau nepotrivit, cât timp este dorit de amândoi.

Încearcă să te relaxezi și să scapi de prejudecăți și inhibiții.
În pat ar trebui să existe o libertate totală, de care ar fi păcat să nu profiți la maxim. Limitele sunt impuse doar de voi, atât. Părerile celorlalți nu au absolut nici o importanță. Cât timp amândoi vă simțiți bine, e perfect.
Lăsați-vă duși de val și iubiți-vă așa cum vă vine!

| anaservic a răspuns:

Dragul meu, bineinteles ca se practica si sexul mai salbatic din cand in cand. totusi suntem fiinte sexuale si uneori ne lasam prada lor. gandeste-te asa: nu te-ai plictisi mereu sa faci dragoste? totul lent si pasional? ar interveni monotonia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Din contră, relaţia care are "vechime" TREBUIE "condimentată" cu mici "obrăznicături" ( cum le numeşti tu )!

Acum depinde şi de parteneră/soţie, dacă ţi le acceptă...

| Măduuțaa a răspuns:

Salut.Intr-o casnicie, nimic nu este nepermis, sotii au dreptul de a face orice vor! Evident ca intr-o casnicie mai exista si o relatie mai serioasa.Cei care au intrebat despre lucrurile astea sunt oameni care nu prea au gandit lucrurile inainte de a le scrie.Cum ti-am zis, orice este posibil intr-o casnicie. Dupa mine, obraznicaturi, inseamna sa ai o viata dubla sau ceva in genul asta...Pai oamenii se rusineaza cand vine vorba de lucrurile astea si le este rusine pur si simplu sa zica adevarul! Dar vrei sa iti zic ceva? Daca vrei sa ai o relatie serioasa cu cineva, trebuie sa iei lucrurile inserios ca daca nu o sa iasa urat.Eu,inaite de casatorie, recunosc ca am mai avut nopti de dragoste, dar nu cu 10 baieti diferiti ci doar cu unul singur! Pe care l-am iubit! Daca am facut asta, nu inseamna ca sunt o femeie usoare si daca esti casatorita cu atat mai putin tongue.

| Mirela77 a răspuns:

Cred ca suntem un popor foarte incuiat! Din pacate da romanii in spiritul pur romanesc cand se cearta au obiceiul de a transforma viata sexuala in circ pentru urechile vecinilor si jignesc.Eu una te sfatuiesc ca in cazul in care ai o relatie si speri mai mult sa temperezi jocurile sexuale.Din acest motiv cred ca exista doua categorii de barbatii:iubiti si posibili viitori soti.Bafta.

| Mirela77 a răspuns:

Este doar realitatea in functie de gandirea majoritati! Nu mi se pare un secret pentru ca si barbati se comporta in functie de intentiile sale! O noapte, o luna sau o viata.

| marya1994 a răspuns:

Mi se pare normal sa incerci lucruri noi mai ales intr-o casnicie... daca tu te simti ok atunci nu vad care ar fi problemakiss

| midu89 a răspuns:

Bine inteles ca se admite, mai ales intr-o casnicie, intr-o relatie stabila, de ce sa fie femeia usuratica cand face asa ceva doar cu sotul\partenerul ei si nu cu toata lumea?!