| anonim32104333 a întrebat:

Am o concepție despre femei și sexul oral/anal, și-anume...Consider că este anormal ca un bărbat să o lase pe femeia lui să-i facă sex oral, nu-mi explic de ce, este o chestie care o dezaprob total când vine vorba de o relație serioasă cu o femeie. Dar paradoxal, mi se pare frumos să faci asta cu alte femei ocazional, să faci toate perversiunile posibile cu femeile, dar mai puțin cu femeia cu care împarți patul...Mi se pare urât ca femeia ta să-ți facă sex oral iar apoi să te prefaci că o vezi ca pe iubirea vieții tale, ci nu ca pe o târfă versată și cred că nu este normal ca într-o relație serioasă cu o femeie, aceasta să-ți facă sex oral, ci cel mult, eu, ca bărbat să-i fac ei oral, dar în nici un caz ea să-mi facă mie. Credeți că e normal cum gândesc eu, ce viziune am eu despre această situație? Câte fete ar putea rezista într-o relație dacă partenerul nu ar fi de acord ca ea să îi facă lui sex oral?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea si/sau conceptia ta exprimata in privinta a sexului oral practicat intre soti este cel putin dupa parerea mea gresita si complet eronata. Dar nu-i asa gusturile nu se discuta mai ales cele care privesc atat sexul cat si perversiunile practicate cu toate panaramele si 'parasutele" mai mult sau mai putin spalate in comparatie cu sotia ta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-ai înșela iubirea vieții de teamă că dacă ar face unele activități cu tine ți s-ar schimba viziunea asupra ei? Te-ai duce și ai experimenta cu altele ca la final să-i spui că va beneficia de sex normal.
Intervine monotonia dacă faci doar sex normal în același poziție. Este nevoie de diversitate. Este o alta formă de a explora corpul partenerului, de a descoperi ce vă place. O altă modalitate de a face sex/ dragoste. Într-o relație stabilă se presupune că-ți iubești partenerul/ partenera. Nu poți să-ți iubești partenerul/ partenera și să-ți fie scârbă de o anumită zonă/ porțiune din corpul lui/ ei. Același activitate se schimbă în viziunea ta în funție de persoana cu pare o practici. Indirect asociezi aceste activități cu ceva înjositor, dar n-ar avea aceeași însemnătate pentru tine dacă ai practica activitatea cu cineva neimportant pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimpotriva nu faci sex oral oricarui boarfe ci doar iubitei sau sotiei. Cand stii ca e Un nivel anume de igiena personala nu la orice nespalata.

| kandaraki a răspuns:

Bine ca ai o conceptie, ramai cu ea si gata, nu exprima in public, fiecare e cu ideile si parerile sale. PUNCT!

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

NU sunt de acord cu ceea ce ai scris. Esti tu un etalon de care sa asculte tot mapamondul? De ce ne tot interesam de ceea ce vor -- sau nu -- sa faca cuplurile in pat?

| Perfekt a răspuns:

Ar putea sa te surprinda ceea ce iti zic. dar daca nu iti satisfaci femeia... daca nu ii oferi placeri si/sau reciproc ar putea ca femeia ta sa caute asta in alta parte. Sunt femei care in preludiu includ sexul oral(asta fiind si reciproc).