| Ștefăneișăn a întrebat:

Salut, am o iubita de aproape 11 luni și ne vedem in fiecare zi. De când suntem împreuna nu a existat zi in care sa nu ne vedem. Avem amândoi 17 ani, ea are școala de după amiaza, iar eu de dimineața, mai greu cu vazutul in timpul săptămânii, dar uneori termina la 5 și stam vreo 3-4 ore împreuna. In schimb, in vacante stam toată ziua împreuna și ma tem ca e ceva rau. Mulți dintre prieteni m au lăsat deoarece de fiecare data când ma întrebau sa ies afara, răspunsul era același, "sunt cu iubita". Treptat ei au renunțat sa mai întrebe și ne am depărtat. Eu cu iubita mea nu avem prieteni comuni, încât sa ieșim in grupuri, mereu ieșim singuri, doar eu cu ea sau vine ea la mine. Chiar nu știu ce sa fac, intr-un fel nu vreau nici sa ii spun in fata pentru ca asta ar însemna sa ne distanțam unul de altul, dar in același timp as vrea sa mai ies și eu cu foștii mei prieteni care m au lăsat din cauza asta. Chiar nu știu ce sa fac... ma simt bine cu ea, dar ce e prea mult strica

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Eu si iubitul meu suntem impreuna de 2 ani. Ne-am vazut in fiecare zi, exact aceeasi treaba ca la tine. Exact la fel, nu prea avem prieteni comuni, totusi suntem si cei mai buni prieteni si ne place mai mutl sa petrecem timpul unul cu celalalt insa eu sunt super intelegatoare si il mai las cateodata cu baietii, depinde unde si cu cine desigur.
Spune-i intr-un mod frumos ca pe langa relatie ai nevoie si tu de niste prieteni asa cum si ea mai vorbeste cu fetele, si nu inseamna ca va departati ci probabil o data la 2 saptamani sa mai iesi si cu prietenii.
Totusi te previn ca probabil nu o sa te simti in largul tau sau nu o sa iti placa ptc nu va fi ea in preajma, avand in vedere ca te-ai obisnuit cu ea.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tipa asta se poate desparti detine oricand, sau tu de ea, si te vei trezi complet singur, fara prieteni, si e cel mai nasol lucru sa fii singur dupa o despartire. Imparte-ti timpul, te vezi si cu ea si cu ei.

| sofisis a răspuns:

Pai da dupa scoala tu nu te poti duce cu baietii la o bere pana iese ea?

| HazelEyes77 a răspuns:

E bine ca te intelegi atat de bine cu iubita ta si aveti o relatie super ok dar asta nu inseamna ca trebuie sa ti petreci timpul non- stop cu ea fara sa ai si tu viata ta. In ritmul asta o sa te plictisesti si o sa intervina frustrarea si senzatia de sufocare daca tu nu ti acorzi timp in care sa iesi cu prietenii, sa te ocupi de hobby-rile si activitatile care iti fac placere. Iubirea infloreste cand are libertate deplina si nu exista constrangeri de orice tip. Deci si tu ai nevoie sa fii singur din cand in cand sau sa petreci cateva ore placute in compania altor persoane. Explica i si ei asta sunt sigura c o sa te inteleaga. Si ea e libera sa faca acelasi lucru cu prietenele ei. Numai bine

| Pool77 a răspuns:

Fa-ti timp frate, ce e atat de greu?
Oricum, daca acum nu intelege si nu vrea nici in ruptul capului e clar, da-i cu jet.
Doamne feri, ajungi la casatorie ce dracu faci? Sau daca va mutati impreuna? Stai mereu in casa sa nu se supere?
Unde mai e viata ta, privata?
Spune-i frumos ca ai nevoie sa te vezi cu prietenii tai, iar ea in timpul ala sa se vada cu prietenele ei si aia e.
Treaba rezolvata, ce tot o frecati ma?

| munteanuionvictor a răspuns:

Ar trebui să ai o viață mai echilibrata, să ai timp și pentru tine.

| ychigo a răspuns:

Daca va iubiti va sacrificati tu pentru prietenele ei, iar ea pentru prietenii tai astfel puteti iesi in grup.
Desi nu v-a dura mult.