| abcdc a întrebat:

Salut.am o mare problema.am 19 ani si urmeaza s aplec la munte cu prietenul meu.Si am discutat si vom avea parte de prima noastra noapte de dragoste. eu fiind virgina. baiatul m-a asteptat un an.iar acum am ajuns la concluzia ca e timpul sa incercam.problema e ca mama a inceput sa "faca urat", a zis sa nu ma culc cu el, pentru ca dupa isi va batea joc d emine, si nu se va mai comporta furmos cu mine, si ca voi fi la mana lui si ca dac ne vom desparti voi plange dupa el.Si a zis ca o sa ma lase sa ma culc cu el doar cand ma voi muta cu el.Asa ceva mi s epare absrud, in primul rand ca eu imi doresc acest lucru, dar o cred in stare sa ma bata sau sa ma dea afara din casa.A zis ca o sa vorbeasca cu el sa nu se tainga d emine cat vom fi la munte, parintii nostri si cunosc foarte bine si se inteleg. si e de acord si cu baitaul, dar nu accepta sa ma culc cu el...Cum sa o conving, cum sa o fac sa nu mai aibe conceptiile astea, nu mai rezist, nu ma mai inteleg cu ea, am nevoie de ajutor, sad

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai 19 ani nu trebuie sa dai raportul cuiva despre viata ta intima atat cat o faci cu cap

Răspuns utilizator avertizat
| Purec a răspuns:

Toate ca toate, dar cica baiatul te-a asteptat un an..de zici ca l-ai lasat in curul gol in frig si a asteptat putina caldura. Unde mai pui ca ai stabilit ziua exacta si locul unde o sa o faci...asta trebuia sa vina de la sine. Mama ta are dreptate, si eu te-as bate in locul ei, ai 19 ani dar ii ai degeaba happy

| unarab40 a răspuns:

Daca te gandesti s-o faci,, e problema mare,,, cel mai bine s-o faci si apoi sa gandesti,, ce o fi o fi,,, bafta

| neutrino a răspuns:

O mama nu poate primi nici cu bucurie si nici cu mandrie vestea ca fata ei doreste sa devina femeie in urma unui act sexual facut din teribilismul varstei. Prin urmare, nu ai cum sa o convingi iar motivele ei sunt reale. Nu uita ca si ea este femeie, si are in spate o mare experienta de-o viata!

| Oana92 a răspuns:

Esti majora, nuh? In conditiile astea nu crezi ca ar trebui sa te comporti ca atare? Eu cred ca esti suficient de mare incat sa iei propriile decizii!

| Cristiann25 a răspuns:

Ce mama nebuna ai doamne! In locul lui nici n-as sta de vorba cu ea.Ai 19 ani domnisoara vrea sa te tina asa pana la nunta? Nu iti controleaza maicata viata, ti-o faci cum vrei tu doar nu stie ea ce faci.

| BSwwatch a răspuns:

MAMA-TA nu-si da si es seama ce spune? in conclusie trebuie sa mori virgina? stai linistita fata, adi batae si fa-ti himenul "HarceaParcea" DAR....protejati-va!

| Captoresque a răspuns:

E chiar deplasat ce cere ea, totuși ai o vârstă și ești în situația în care poți să iei o decizie în numele tău.

Și oricum ce trebuie să știe ea?! Nu-i spune. Tu faci ce vrei, nu-ți zic că faci bine că te culci cu el sau nu pentru că nu despre asta e vorba, dar ești la vârsta la care ai voie să faci ce vrei din punctul ăsta de vedere. Ești majoră, have fun.

Doar nu plănuiește să te faci măicuță la mânăstire. Ce ar vrea, să rămâi virgină până la 25-26 de ani până te muți cu el? Ei drăcie.

Unii părinți îți vor binele, dar ce inepții cere ea e inadmisibil.

Am o vecină care a ajuns la 40 de ani virgină și nemăritată din cauza mamei ei. Săraca umblă iarna cu o căciulă d-aia cu puf cum poartă copiii ăia mici.

Eu zic să faci ce vrei, să nu-i spui și s-o lași în pace.

| BlakeLively a răspuns:

Dar de unde stie maica-ta? Ai 19 ani, ai varsta legala. Atat timp cat iei o decizie corecta si chiar il iubesti pe acest baiat, nu are de ce sa te opreasca.
Eventual sa il cheme pe taica-tu sa ii sparga mufa.
Oricum, bafta!

| ade291 a răspuns:

Ai peste 18 ani, ai tot dreptul sa faci ce vrei tu.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Tine minte ca mami tau nu te invata de rau, doar esti fata ei si nu cred ca sfatul ei e de luat in ras. Ai asteptat pana la varsta asta si sincer cred ca se datoreaza si educatiei pe care ai primit-o de la ea. Daca suntem astazi, suntem datorita parintilor nostri, iar noi trebuie sa-i rasplatim cu respect si sa nu uitam ca atata timp cat sunt ei in viata, suntem copiii lor. Stai linistita ca nu e nebuna. Chiar daca nu e impotriva relatiei voastre, ea vrea sa stie ca esti "o adevarata domnisoara" in ziua nuntii tale. Asta este cea mai mare satisfactie atunci cand cresti o fata. Este posibil ca dupa ce veti veni de la munte, sa te muti la iubitul tau, iar relatia dintre tu si mama ta sa se raceasca. Ai grija de tine si daca "o comiti" cel putin protejati-va!

| dmc a răspuns:

laughing

| 2468 a răspuns:

Pai ai putea vorbi cu prietenul tau sa ii demonstreze mamei tale ca poate avea incredere in el si ca nu va face ceea ce spune ea sau ai putea sa te culci cu el fara ca ea sa stie dar cred ca mai bine actionezi cu prima varianata a mea...big grin sper ac te-am ajutat