| bluebel a întrebat:

Am si eu o problema.Am vrut sa imi pun o parola la telefon ca sa nu se mai uite nimeni in el.Si se pare ca am uitat parola.Va rog frumos ajutati-ma nu stiu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| GameMaster23 a răspuns:

Cel mai bine mergi la Vodafone cu telefonul ii explici care este problema si stiu ei ce au de facut.
SAU
Daca iti este lene sa te misti din casa laughing poti suna la servicii cu clientii.

| bluebel explică (pentru GameMaster23):

Cartela mea este de Orange nu are nici o legatura cu vodafone.Am sunat la servicii clienti si nu gasesc nimic in legatura cu blcarea la telefon.

| bluebel explică (pentru bluebel):

Ma duc maine la service, dar nu stiu cat costa?

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns (pentru bluebel):

Mai mult de 20-30 de ron, nu are cum sa coste, fac pariu! Sa imi zici cat te-a costat, adica daca am avut dreptate! Servus!

| kitty00 a răspuns:

Setari-Reinitializare setaribig grin

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Pai nu e foarte greu,chestia asta o poti face daca stii codurile de siguranta ale telefonului,chiar daca ai uitat parola aia,altfel nu ai cum! Alea mi se pare ca le poti gasi,ori in cartulia telefonului,ori sa suni de unde l-ai cumparat,ori daca cauti pe net,pe google mai exact,scrii numele telefonului tau,si ce coduri vrei sa afli,in cazul tau,coduri de siguranta al telefonului,si o sa iti dea niste numere de telefon,la care poti trimite sms,ca de exemplu cum sunt numerele acelea coduri ca sa scoti cutia postala a telefonului,sau sa iti bagi plan tarifar! Sau mi se pare ca mai se poate cu codul IMEI al telefonului,dar nu sunt sigur,cauta pe google! Sau daca nu,mergi cu el la un service de telefoane,se gasesc la tot pasul,dai cateva zeci de lei,nu foarte mult,ca nu are pe ce sa-ti ceara o suma foarte imensa,ca e chestia doar de un soft,si atat, si pe langa asta ti-l si face pe loc, iti baga alt cod de siguranta, pe care tu sa il scrii imediat pe o foaie ca sa nu il mai uiti, si aia e ...nu te doare capu'! Sanatate si bafto dello dellooo!

| bluebel explică (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Este un telefon GT-I8000 facut in corea de Samsung este foarte scump .....si l-am primit cadou de la cineva, si mi la dat fara carticica. Abia stiu sa umblu pe el.Si nu cred ca o sa gasesc pe net.

| bluebel explică:

Telefonul este cu tach si cand se deschide dtrebuie sa scriu parola la telefon....pe care din paate am uitat-o si nu pot sa intru in setari.Am incercat sa inchid telefonul si sa-l deschis, dar acum trebuie sa scriu si pinul la cartela si nu pot.