| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Am o mica mai mare problema. mi.am început viata sexuala cu prietena mea de 16ani, aceasta fiind si ea la primul contact sexual, iar acum la aproape 2saptamani de la eveniment, ii intarzie perioada de menstruatie. Deja e a 4 zi de intarziere. Am folosit prezervativ deci nu cred ca ar fi problema sarcinii. As vrea sa stiu daca ar trebui sa ma ingrijorez si sa merg la un doctor cu ea sau sa asteptam sa vina menstra. Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Daca ai folosit corect prezervativul n-ar trebui sa va faceti griji. E posibil ca tocmai stresul cauzat de o eventuala sarcina sa fie responsabil de intarzierea menstruatiei. Oricum, daca mai trec 3-4 zile si nu ii vine, mergeti la un medic. Dar totusi nu cred ca se va ajunge acolo.