| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Salut TPU,iubitei mele ii întârzie perioada de menstruație, ultima dată când am avut contact sexual a fost neprotejat, menționez că a făcut un test de sarcina și a ieșit negativ, ar trebui să mă îngrijorez de ceva anume sau este doar o întârziere? Menționez că nici nu simte că vine

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

La oricer contact neprotejat exista riscul unei sarcini nedorite. Mai ales ca sunteti impreuna, nu inseamna sa folositi prezervative pentru a va proteja. Testul sa il faca dupa 21 de zile de la ultimul contact. Iar mentruatia intarzie din N motive, orice poate fi

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru Miruna333):

Se poate face și după două săptămâni și au trecut

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru Miruna333):

Ce sa vezi, uite că i-a ieșit negativ și i-a venit și menstruația laughing))
nu mai speriați lumea aiurea

| Miruna333 a răspuns (pentru hrbdnemedlelkdmee):

Ca sa vezi, e problema voastra. Pe mine nu ma intereseaza, e fix problema voastra. Nu mai speriati lumea aiurea? Tu esti speriat si te-ai speriat. Ce a fost aiurea si cu ce te-am speriat in urmatoarele afirmatii?
La orice contact neprotejat exista riscul unei sarcini nedorite.
Testul de sarcina corect se face doar dupa 21 de zile.
Menstruatia intarzie din N motive, tu intreband: Ar trebui să mă îngrijorez de ceva anume sau este doar o întârziere?

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru Miruna333):

Nu cu tine vorbeam gen, i am răspuns lu violeta asta, scuze daca te ai simțit tu

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala, este facut inutil si va arata eronat!

Dupa 2 saptamani exista doar TEST DE SANGE, pentru detectarea unei sarcini, cel de urina arata eronat, iianinte de 21 de zile.