| Alex2129 a întrebat:

Salut Am o mica problema deci de curând am întâlnit o fata de 15 ani eu am 18 deci eu am iubita si nu știu ce s-a întâmplat.cu mine o iubesc foarte mult pe iubita mea suntem de 4 ani împreună la liceu amândoi suntem fericiți împreună ea are 18 ani toate bune si Frumoase până am vazut o fata mereu ma întâlnesc cu ea dimineața si eu stau la autobuz si mereu o vad si mie dragă nu știu cum de simt așa si o data am întâlnit o pe stradă si ma uitam dupa ea sa vad daca vine si nu stiu s-a speriat de mine ca ma tot uit la ea si ma tot întorc sa o vad si o data dimineața in iarna am fluerato sa vad daca se baga in seamă cu mine ba chiar m-am făcut ca ma duc la pas cu ea sa o vad îndeaproape dar nici nu se uită spre mine in fine nu știu de ce imi place de această fata plus că am auzit ca mereu e singură nu are prietene nu iese niciodată afara asa am auzit de la niste fete care o cunoștea din școală. chestia e ca de o vreme nu o mai vad să meargă la școală cred ca si a schimbat programul chestia e ca nu stiu ce am am stat atâta timp cu iubita mea si acum nu știu cum se face de imi place de o fata de 15 ani nu știu ce sa fac.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@Jassmina! De unde dracu le scoti? Ai citit macar legea?

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti mai placa de fata asta de 15 ani, ca riscul este puscaria, odata ce tu ai peste 18 ani si ea este inca minora.
Cauta-ti o fata de varsta ta si lasa fetitele in pace!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, la 18 ani ar trebui sa cunosti gramatica limbii materne. Ce ai invatat in scoala aia?
Cat despre gagici... Esti tanar. La 18 ani, termenul "relatie serioasa" e usor exagerat. E normal sa fii curios, sa te atraga si altele.
Dar respecta-te pe tine in primul rand, si nu gagicari cu altele cat timp ai o relatie.
Scapa de relatie, daca vrei experiente. Gandeste-te insa la consecinte.

| Hammurabi a răspuns:

Tu ești bun de exemplu în manualul "nu intrați într-o relație înainte de 25 de ani" laughing

| Crackman a răspuns:

Da anunt de disparitie

| mi25 a răspuns:

Iara a dat Jassemina un raspuns gresit. Unde scrie ca un adult nu are voie sa aiba relatie consimtita (chiar sexuala, nu mai vorbesc de prietenie) cu o fata care are peste 15 ani? Daca as avea o asemenea sotie ca Jassemine cred ca as ajunge la casa de nebuni.

| Suki111 a răspuns:

Bruh, esti împreună cu iubita ta de 4 ani… ai de gând sa dai cu piciorul anilor petrecuți impreuna pentru o fata MINORA care nici nu te baga in seama, si faptul ca nu are prieteni ce te interesează pana la urma pe tine? Poate are, dar nu este ceva public, nu trebuie neaparat sa te vezi in fiecare zi cu prietenii tăi pentru a dovedi ca ii ai. E dubios, sper ca iubita ta sa vadă mesajul pe care l-ai scris si sa aveți o discuție lunga pe subiectul asta. Las-o in pace, nu e interesată, in plus faza cu fluieratul e ceva exagerat, nici o fata nu e atrasa de fluieratul tau.