| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste mai interesanta ..deci nu m-am mai vazut cu prietena de pe 30 aprilie (eu stau in oras iar ea la tara) si trebuia sa ne vedem weekend-ul trecut, adica pe 10. Si atunci nu numai ca nu a venit (ca a avut treaba) dar nici nu prea a vorbit cu mine. Apoi duminica seara pe 11 m-a vazut suparat si mi-a promis ca de weekend-ul urmator (de acum adica) o sa imi ofere atentie si ca o sa vina. Si a promis si parea foarte hotarata. Dar ..acum am patit la fel. Si zice ca "nu am putut sa vin si era necesar sa incalc promisiunea". Dar stiu bine ca NU a a avut niciun motiv. Deci problema in relatia noastra e ca ea nu imi prea acorda atentie in weekend-uri (caci in timpul saptamanii e totul ok). Dar de vineri dupa-amiaza, pana duminica seara, sta cu alte fete etc. si de mine uita si duminica isi cere scuze si ma amageste mereu ca data viitoare se schimba. Si cand sta cu cea mai buna prietena si ma suna cate 5-10 minute, schimba subiectul care il aduc eu, sau vorbeste mai mult cu ea si apoi spune "zi acum" si dupa tot cu ea vorbeste si rade. Daca ma vede suparat nu pare sa regrete. Ce fac? Cum o fac sa se schimbe, cum o fac sa ii para rau pentru ca se indeparteaza de mine? Nu as vrea totusi sa ma despart, as vrea mai degraba sa vad daca se schimba.

Scuzati-ma ca am scris mult, dar am nevoie de sfaturi urgent!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Raspunsul nostru nu poate fi elocvent daca nu ne spui ce varsta ai si ce anume trebuie sa faca o fata, astfel incat tu sa realizezi ca nu esti primul pe lista ei de preocupari.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Eu zic ca n-ai de ce sa iti bati capul daca iti da atatea dovezi ca nu o intereseaza si te cauta doar cand are ea chef. Mai bine lasati-o balta. Daca chiar tine la tine va reactiona intr-un fel.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

O fata trebuie sa vorbeasca cu cea mai buna prietena. N-ai incotro. Asa e legea naturiilaughing. Las-o mai moale, nu trebuie sa se vada MEREU cu tine. Trebuie sa aiba si prieteni. Desigur ca si tu esti important, dar dai putin spatiu! Crede c-o sufoci! Si in plus, daca o vei pierde, sa vina alta!happy Nu trebuie sa stai trist pentru o fata care nu te prea vrea

| NorbIdk a răspuns:

Pff... nu stiu ce sa zic... spune-i verde-n fata ce si cum te deranjeaza, daca chiar te iubeste te va intelege si va regreta si va incerca sa se schimbe. Alta solutie nu prea ai. Daca incerci sa schimbi o fata faci o mare prostie. Ori o iubesti asa cum e ori risti sa o pierzi ( ti-o spun din propria experienta ) Mult succes.