| Rooobi a întrebat:

Am o problema am 17 ani si n-am avut nici o iubita. Mi-a placut de multe fete da problema e ca sunt mai timid. Acum imi place de o fata mai mica cu an ca mine. As vrea sa vorbesc cu ea, problema e ca nu o cunosc stiu doar ca face la liceeu cu mine si stiu si in ce clasa e, o vedeam odata la 2-3 zile prin liceeu aveam ora langa clasa ei. Am facebook-ul ei dar nu stiu ce sa-i zic, cum sa fac cunostinta cu ea. Putin ajutor mersihappy

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Heeey,lasă rușineee, că nu e bună de nimic! Ești băiat, ști și tu că băieții fac primul pas.Nu întotdeauna,dar în majoritatea cazurilor, așa se întâmplă.Fă-te remarcat de fata aia, pur și simplu bag-o în seamă și vorbiți, aflați ce lucruri aveți în comun, însă nu grăbi treaba cu relația.Mai întâi vorbește un timp cu ea ca să te cunoască, pentru că sunt sigură că dacă vede că ești un tip de treeabă care chiar poate ajunge să o iubească, o să se îndrăgostească și ea de tine.Multă baftăă, și nu uita CU RUȘINEA NU FACI NIMIC.CAPUL SUS, TOTUL O SĂ FIE BINE!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa in pace facebook-ul si fa apel mai des la butonul pe care-l ai intre urechi. Este timpul sa-l folosesti!

| elComandantee a răspuns:

Te bagi în seama. Pur şi simplu.
Nu ai cum să îţi faci o prietenă fără ca ea să ştie asta(ştiu că asta ai vrea, dar nu e posibil).