| Danutza_9637 a întrebat:

Salut, am o problema, am avut un prieten pa care l-am iubit foarte mult si il mai iubesc, am fost impreuna 3 ani la un moment dat ne-am despartit din cauza ca el era foarte mult plecat peste hotare. El acolo are alta dar vorbim foarte des pe net si de fiecare data imi spune cai este dar de mine...Eu aici m-am intilnit cu un baiat numai ca sa pot uita de el dar ne-am despartit. Acum 2 luni am inceput sa ma intilnesc cu un baiat numai pentru bani si masina. Acum nu stiu ce sa fac sa stau cu actualul (a inceput sa-mi placa de el) sau sa ma despart de el pentru ca vine fostul acasa si sa stau cu riscul ca ii voi pierde pe ambii... Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Daca iti place sa traiesti in minciuna si daca iti plac lucrurile efemere, atunci despartete de actualul pentru a putea fii impreuna cu fostul; numai sa te gandesti daca merita sa faci asta pentru a nu regreta mai tarziu! Nu te mai multumi doar sa il folosesti si tu, ci multumeste-te sa il folosesti doar tu, daca ma intelegi ce vreau sa spun! Iubirea nu se imparte cu nimeni, nu? Si e normal sa iti zica vorbe frumoase fostul, ca doar daca mai vine si p-aici sa aiba si el "pe ce pune mana" ca probabil nu sta atat de mult in tara incat sa isi gaseasca iubita temporara. Deci nu te mai chinui sa te gandesti la ce decizie sa iei! Mai ales ca spui ca ai inceput sa il iubesti pe actualul! Ai grija! Pa pa!

2 răspunsuri:
| Pufi02 a răspuns:

Draga mea fostul tau prieten are pe alt cineva de ce sa fi a doua cand poti fi sigura si unica in viata actualului? uneori nu e bine sa ne intoarcem in trecut...iar daca zici ca incepi sa ti la actulalul e perfect! lasa-te dusa de val,indragoste-te si uita-l pe fostul, Iar cand vine in tara nu ii accepta avansurile, Mergi la suc cu el dar unde e mai multa lume astfel vei stii ca ve ti ramane prieteni.mi se pare ca tipul(fostul) doar se joaca cu tinesad
succes!:*

| iahim_3430 a răspuns:

Buna, stii cum se zice "daca alergi dupa 2 iepuri s-ar putea sa nu prinzi nici-unul" si prietenul care e plecat peste hotare s-ar putea sa nu mai vina cu aceeasi mentalitate pe care o stiai u din perioada cand erati impreuna