| Catalinpop55 a întrebat:

Salut, am o problema, am inceput sa ma rad la zona intima si m-am taiat putin la penis, adica, mi-am taiat doar pielea de pe ea, s-ar putea sa se intample ceva? (sunt nou aici)

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Spala bine si poti da cu rivanol, apa oxigenata si baneocin de la farmacie

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Grija mare cum folosesti lama in zona inghinala. Fiind o zona foarte puternic vascularizata, aceasta zona e si una dintre cele mai sensibile. Incearca sa nu folosesti lame care taie foarte tare, dar nici cele care nu mai taie deloc.
Pielea se vindeca, in timp. Mai da din cand in cand cu spirt.
Imediat dupa ce folosesti lama in zona inghinala, da cu pudra de talc sa nu se irite zona si sa nu te piste si cu putin spirt. Alcoolul din spirt impiedica infectarea zonei. Mai ales daca apar mici leziuni, precum cele mentionate de tine. Cred ca ordinea ar trebui sa fie spirt, apoi pudra de talc.
Stiu, pisca putin, dar trece.