| MarcelTpuRo a întrebat:

Acum 3 zile a început sa mi se descojeasca, exfoliază pielea de pe penis dar si de pe gland si ustura puțin. Si glandul se simte putin aspru. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te masturbezi zilnic, ar putea fi o iritatie podusa de prea multa mastur.bare si totul ar trebuiis a revina la normal, dupa ce iei o pauza de 1-2 saptamani si te speli zilnic cu apa calda si sapun pe penis.
Daca ai avut sex neprotejat, ar putea fi o boala cu transmitere sexuala, caz in care, ar trebui sa te prezinti de urgenta la medic, sectia de DERMATO-VERNERICE.
Un medic pentru penis, ar mai fii UROLOGUL, nu ginecologul, ca ala este pentru fete!

| MarcelTpuRo explică (pentru Violleta2022):

Este posibil sa fie o iritație. O sa iau o pauza de 3 saptamai si vad după cum mai este, BTS nu are cum sa fie ca nu am mai întreținut relații sexuale de 5 luni.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te speli inainte si dupa la.ba?

| romeo78 a răspuns:

De acum 3 zile trebuia să mergeți la medicul de familie și să cereți bilet de trimitere la ginecolog.
Nu aici rezolvați problema. Ce aveți? Dacă ați fi căutat pe google aflați și tratament eventual!
Dar, după aceea exista riscul de a ajunge la urgență!
Mai este o săptămână până la Crăciun. Apoi, până la Sfântul Ion, nu știu ce cabinet medical mai este deschis!
Mergeți luni la medic, poate ați contact vreun virus, BTS.
Dar, nu mai stați așa!
Vreți să vă pierdeți bărbăția?
Sănătate!

| MarcelTpuRo explică (pentru romeo78):

Nu am de unde sa contactez vreun virus BTS deoarece nu am întreținut nici o relație sexuala in ultimul timp. Ma gândesc ca ar fi altceva si de obicei nu simt absolut nimic. Oare este vorba de candidoza? Dar de unde sa o fi luat ca nu am întreținut nici o relație sexuala de 5 luni.