| BombonikaFrumushica a întrebat:

Am o problema ca nici nu stiu ce sa fac si cum sa procedez.Am prieten si ne intalnim de 4 ani. Noi avem niste prieteni de companie care la fel se intilnesc foarte mult si la vara viitoare vor face nunta. Pai iata ca baiatul cela se tot dadea la mine imi scria, imi suna si vroia sa iesim.Eu il simpatizam putin, si am inceput noi sa vorbim zile intregi prin mesaje si la telefon.(prietena lui era in Franta, invata). Am vorbit asa vreo 5 luni si ne-am apropiat foarte mult.Ne spuneam si cuvinte de genul "mi-i dor" "vreau sa te vad, sa te imbratisez" etc.Nu a fost nimic intim, doar vorbeam. El cu doua saptamini in urma a plecat la Franta, la prietena lui, si cel mai probabil el nu a sters toate mesajele noastre sau nu stiu cum prietena lui a aflat despre asta.Chestia e ca eram prietene bune si acum mi-i rusine fata de ea.Am vorbit cu dinsa si a spus ca nu mai vrea sa fim prietene.A spus ca nu-i va spune nimic prietenului meu, dar oricum stiu ca totul o sa iasa la iveala odata si odata. Ce sa fac? Sa-i spun singura prietenului despre toata povestea aceasta? Ma tem ca n-o sa ma inteleaga si ca o sa necertam tare. Ajutati-ma :-(

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Da, cel mai corect ar fi sa ii spui prietenului tau totul. E o dovada de maturitate sa iti asumi responsabilitatea faptelor tale. Oricum va afla la un moment dat...
Ce ar fi de inteles, in afara faptului ca tu ai calcat stramb?

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta aperane de jihadisti, je suis Paris halele maica sfnta 4 ani de relatie! esti tanara chemati smurdul avem nevoie de defibrilatorrrrrr nino nino nino.
baiatul este constient ca vara viitoare isi va pune streangul pe viata si vrea sa profite oleaca din putinul timp de burlacie, sarmanul. daca afla iubi asta este rupi relatia mergi mai departe, esti la varsta la care trebuie sa experimentetzi cat mai multe cearsafuri

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca l-ai dresat bine sa fie bine lipit de tine si rahat daca ii dai sa manance nu se supara. Daca un barbat hotarat pleaca din prima. Tu stii ce ai langa tine, nu eu.

| Anonim1524 a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie să îi spui prietenului tău iar dacă îl iubesti să îți ceri scuze pentru ca ai procedat așa, dar dacă îl iubesti pe prietenul prietenii tale și el te place, atunci cred ca tot ar trebui să îi spui prietenului tău și dacă te iartă din prima oară continuați relația, iar dacă nu atunci poate luați o pauză în care să va clarificați sentimentele.mult succes