| BombonikaFrumushica a întrebat:

Am o problema ca nici nu stiu ce sa fac si cum sa procedez.Am prieten si ne intalnim de 4 ani. Noi avem niste prieteni de companie care la fel se intilnesc foarte mult si la vara viitoare vor face nunta. Pai iata ca baiatul cela se tot dadea la mine imi scria, imi suna si vroia sa iesim.Eu il simpatizam putin, si am inceput noi sa vorbim zile intregi prin mesaje si la telefon.(prietena lui era in Franta, invata). Am vorbit asa vreo 5 luni si ne-am apropiat foarte mult.Ne spuneam si cuvinte de genul "mi-i dor" "vreau sa te vad, sa te imbratisez" etc.Nu a fost nimic intim, doar vorbeam. El cu doua saptamini in urma a plecat la Franta, la prietena lui, si cel mai probabil el nu a sters toate mesajele noastre sau nu stiu cum prietena lui a aflat despre asta.Chestia e ca eram prietene bune si acum mi-i rusine fata de ea.Am vorbit cu dinsa si a spus ca nu mai vrea sa fim prietene.A spus ca nu-i va spune nimic prietenului meu, dar oricum stiu ca totul o sa iasa la iveala odata si odata. Ce sa fac? Sa-i spun singura prietenului despre toata povestea aceasta? Ajutati-ma :-(

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Da.
Fii sincera. Poate veti gasi impreuna o solutie de a-i explica amicei aceleia ca erati doar amici si atat