| BombonikaFrumushica a întrebat:

Am o problema ca nici nu stiu ce sa fac si cum sa procedez.Am prieten si ne intalnim de 4 ani. Noi avem niste prieteni de companie care la fel se intilnesc foarte mult si la vara viitoare vor face nunta. Pai iata ca baiatul cela se tot dadea la mine imi scria, imi suna si vroia sa iesim.Eu il simpatizam putin, si am inceput noi sa vorbim zile intregi prin mesaje si la telefon.(prietena lui era in Franta, invata). Am vorbit asa vreo 5 luni si ne-am apropiat foarte mult.Ne spuneam si cuvinte de genul "mi-i dor" "vreau sa te vad, sa te imbratisez" etc.Nu a fost nimic intim, doar vorbeam. El cu doua saptamini in urma a plecat la Franta, la prietena lui, si cel mai probabil el nu a sters toate mesajele noastre sau nu stiu cum prietena lui a aflat despre asta.Chestia e ca eram prietene bune si acum mi-i rusine fata de ea.Am vorbit cu dinsa si a spus ca nu mai vrea sa fim prietene.A spus ca nu-i va spune nimic prietenului meu, dar oricum stiu ca totul o sa iasa la iveala odata si odata. Ce sa fac? Sa-i spun singura prietenului despre toata povestea aceasta? Ma tem ca n-o sa ma inteleaga si ca o sa necertam tare. Ajutati-ma :-( :-(

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Las-o moarta asa cum e. N-are rost sa zgandaresti "rahatul" deoarece doar atunci pute. Cu timpul se va asterne uitarea ceea ce va estompa intreaga intamplarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marturiseste-i intamplarea. Cu mai ai curajul sa mergi la nunta lor? Daca ai avea curajul asta, at trebui sa ai curajul de a fi sincera cu el. E posibil sa te ierte, dar daca afla din alta parte nu stiu. Dar daca il iubeai nu faceai asta. Il iubesti?

| BombonikaFrumushica explică (pentru anonim_4396):

Desigur ca il iubesc.Ne intalnim de 4 ani, nu-mi imaginez viata fara el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

Nu pare, o persoana care iubeste cu adevarat sta departe de infidelitate. Cred ca sunt ani pierduti pentru tine si pentru el, daca ai facut-o o data ai sa o mai faci si tot la despartire ve-ti ajunge. Eu nu te judec, iti spun doar cum vad eu situatia.

| LoveSleep a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

Dă-mi cerere de prietenie, să îmi apară întrebarea ta când o să vii aici peste vreo 2 luni și-o să ne spui că te-ai îndrăgostit de tipul ăla și că e vina prietenului tău, care a devenit subit plictisitor.

| BombonikaFrumushica explică (pentru anonim_4396):

Dar eu nu l-am inselat... doar am vorbit cu baiatul cela. Pur si simplu m-am atasat putin de el si ne spunem uneori ca ne este dor.

| BombonikaFrumushica explică (pentru LoveSleep):

Asta nu o sa se intimple, in primul rind eu vreau sa fiu cu prietenul meu si el nu este plictisitor, iar in al doi-lea rind tipul ala se insoara la vara

| LoveSleep a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

Nu și dacă îi mai spui mult că ți-e dor de el.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

Halele maica sfanta ti-ai nenorocit tineretea, puteai sa fi sutdenta care se bucura de viata nu viitoare casnica la cratita, dar dehhh majoritatea asta vreti

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca fata continua sa vorbeasca cu el spune ceva, daca era devotata prietenului ei nu se intampla situatia asta tongue

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru LoveSleep):

Excelent spus funda

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

"m-am atasat si ne este dor" recunoaste ca esti topita dupa el, uite dovada clara a afirmatiei mele, in tinerete OMUL NU TREBUIE SA SE LEGE LA RELATII SI OBLIGATII COPRUL OMENESC DIN PUNCT DE VEDERE FIZIOPATOLOGIC ARE NEVOIE DE DIVERSITATE SEXUALA OAMENI BUNI REVENITIVA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BombonikaFrumushica):

V-ati atasat asa ca o sora si un frate nu? Ma faci sa rad...

| multimeN a răspuns:

Cel mai probabil nu ai un prieten care va intelege aceasta situatie, deoarece el este un baiat si nu a fost pus niciodata in situatia unei femei deci nu are cum sa inteleaga.In mintea lui el va crede ca tu ai gasit cineva mai bun ca el, pur si simplu, nu va putea intelege ca pur si simplu erati prieteni.Iti sugerez sa nu-i zici.

| CatalinaAdela a răspuns:

Nu ii spune. E 50% sa afle si 50% nu. Poate ai noroc, iar daca afla ii spui nu stiu despre ce vorbesc ei eu il credeam pe el doar prieten iar daca el a crezut ca e mai mult asta e treaba lui.

| BombonikaFrumushica explică (pentru CatalinaAdela):

Da,dar oricum eu cred ca va afla... Noi suntem invitati la nunta acestor prieteni, dar acum ca ea aflat despre aceasta cu siguranta ca nu o sa mai vrea sa ma vada... si atunci ca sa-i spun prietenului meu?