| Nicolai_4280 a întrebat:

Salutare la toti! Am o intrebare mai mult sau mai putin neobisnuita care ma macina de citeva zile incoace.Am 20 de ani.Deja de 1 an si jumatate sunt intr-o relatie cu o domnisoara care are la moment 15 ani. Tinem foarte mult unul la altul, si ne iubim enorm! Cu doua saptamini in urma am facut pentru prima data dragoste.Eu am fost primul la ea.Am mai avut fete pina la dinsa, dar cu nici una nu m-am simtit asa de bine. A fost ceva splendid. Dupa asta ea a inceput si mai mult sa ma iubeasca, sa-mi acorde chiar mai multa atentie ca inainte, sa-mi sune de citeva ori pe zi, iar cind ne intalnim, ea se comporta de parca nu ni-am vazut de mult timp, macar ca a trecut o zi.Insa de ceva timp incoace, dupa glumele unor prieteni de-ai mei, care au luat in consideratie doar faptul ca ma intilnesc cu o domnisoara care nu a atins majoratul, au spus glumind ca sunt pedofil.Macar ca a fost o gluma de prost gust, totusi m-a pus pe gind aceste cuvinte. Oare sunt pedofil, un mirsav care s-a folosit de o fetita? Ma tem sa nu o pierd caci ea este tot ce am mai scump.Va rog sa va impartiti cu opiniile. celui mai bun raspuns ofer funda.Va rog fara glume prostesti!

17 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu esti. esti doar cu 5 ani mai mare nu cu 20

| elasexygagica a răspuns:

Makar de tiai fi gasit si tu una de 18 ani ma Nicolaisad, in fine.ce imi aduci de mos nicolaelove struck?

| Ellenna a răspuns:

Erai pedofil daca aveai peste 35 de ani si umblai cu una de 15, dar... tu o iubesti, mult. ea te iubeste, te adora. De ce sa tii cont de vorbele proaste spuse de prieteni? Stai calm, NU ESTI PEDOFIL. Sunt cupluri in care diferenta de varsta este de 10 ani tongue, nici aceia nu se pot considera pedofili... Nu sunt mosnegi, si nu umbla cu fetite minore :p Dragostea nu are varsta. Nu baga de seama rautatile celor din jur pentru ca poti da cu piciorul la ceva ce poate nu vei mai intalni in viata

| Ellenna a răspuns:

@serafir, nu vorbi daca habar nu ai despre ce e vorba. Cauta in dictionar cuvantul 'pedofil' si apoi jigneste pe cineva folosind acest cuvantwinking E clar ca o data ce relatia merge intre ei doi, nu e treaba ta, nici a altcuiva. Conteaza ca ei se inteleg si le merge bine. Poate ea gandeste mai matur decat varsta ei. Stii tu ca ea inca se joaca cu papuselele si el e om cu serviciu, foarte matur sa spui ca e pedofil?! straight face Vai de noi.

| consiliera a răspuns:

Din ce mi-am dat seama voi chiar va iubiti.Nu e chiar bine ce ai facut dar trebuia sa te gandesti de prima data ca e minora. Daca parintii ei nu au obiectii nu vad de ce sa ai probleme.

| underground05 a răspuns:

Hai sa iti zic o chestie:daca as incepe eu personal sa tin cont de parerea femeii care vinde seminte la colt de strada sau a vecinului de la 3 nu as mai iesi din casa! sunt cupluri care au 7, 8 ani diferenta si asta nu e o probema.asa ca nu dupa parerea mea nu esti pedofil, daca va iubiti va simtiti bine impreuna, e ok asta conteaza cel mai mult.si inca ceva ai grija ca acesti presupusi prieteni sa nu faca vreo gluma de genul pe care prietena ta sa o auda, o va deranja, si atunci s.ar putea sa inceapa ea sa se distanteze d tine! vrei asta? bafta

| Scândură a răspuns:

Buna! Nu mai crede toate tampeniile ce ti le spun prietenii tai, nu esti un pedofil, nu poate fi vorba de profitat atat timp cat tu o iubesti. Un profitor ar fi parasit-o dupa ce ar fi facutd ragoste cu ea.
Relatia voastra mi se pare foarte normala, dragostea nu are varsta! Nu va lasati descurajati de altii, luptati penreu dragostea voastra!
Din randurile care le-ai scris tu aici, imi dau seama ca o iubesti mult si ti mult la ea, si ea te iubeste la fel! Este foarte norocoasa ca a dat peste un tip ca tine! Daca va iubiti reciproc, ce va opreste sa fiti impreuna? Glumele prietenilor? Eu nu cred ca sunt asa puternice sa distruga ce aveti voi, iubirea voastra!
Asa ca nu-i mai asculta, fi fericit cu iubita ta! Nu esti un profitor, iti pasa de ea, o iubesti, nici un pedofil, nu mi se pare ca 5 ani e o diferenta atat de mare!
Iti urez mult noroc, multa dragoste, si sa ai grija de ea, te iubeste la fel cum o iubesti tu, si nimeni sau nimic nu va poate desparti!

| swettylove a răspuns:

Dragostea nu are varsta,va iubiti, te apreciez pentru faptul ca nu te'ai folosit de ea doar pentru a face sex si apoi sa o parasasesti.Tu spui ca tii cu adevarat la ea, ea cu siguranta tine enorm la tine daca te'a ales ca tu sa fii primul din viata ei. E totu bine si frumos, de ce trebuie sa asculti vorbele altora? Iubiti'va ca asa e frumoshappy

| Nolkyz a răspuns:

PEDOFILÍE s.f. (Med.) Atracție sexuală pentru copii, care se manifestă mai ales la bătrâni. V. pederastie.

pedofilia se refera in general la atractia pentru copile... adica un om matur se simte atras in general de copile. la tine e altceva, tu iubesti o fata care e mai mica, dar in niciun caz nu esti pedofil.

| Serafir a răspuns:

Esti pedofil, nu ai suficienta minte sa-ti gasesti de varsta ta una...Dar e alegerea ta si a ei tongue

| sorina_2044 a răspuns:

Oameni vorbesc sa se afle in treaba iar de cele mai multe ori din invidie si ce daca are 15 ani o iubesti, te iubeste si nu mai conteaza varsta. Daca vrei ca relatia sa mearga mai departe trebuie sa te inveti cu astfel de replici stupide din partea prietenilor asta nu a fost nici prima si sigur nu a fost ultima. Fiti fericiti si nu ascultati de gura lumi, dragostea adevarata e foarte greu de gasit iar cand o gasesti nu trebuie sa o inlaturi doar pentru niste prosti.Multa bafta

| LiDa6gV a răspuns:

De acor cu o fata nu e diferenta mare esti pedofil daca diferenta e peste 12 ani asta spun specialisti.

| Cristina_4633 a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu trebuie sa te gandesti la varsta...• Nu asculta ce spun ei; sunt doar invidiosi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi între părinţii mei este o diferenţă de 5 ani şi nu i'a zis nimeni tatălui meu că este pedofil. În plus o iubeşti. Şi asta contează.

| wann a răspuns:

Eu zic sa nu tii cont de glumele proaste pe care le fac prietenii tai,pana la urma sunt doar niste glume, iar daca voi va iubiti cu adevarat nu are rost sa stai sa asculti ce spun ei, eu cred ca nu e o diferenta foarte mare, ai grija de ea! happy

| mariana25 a răspuns:

Eu as spune ca nu esti pedofil, deoarece pedofilul este persoana care numai se foloseste de oricare individ in trairile lui sexuale! acest m este unul bolnav psihic si trebuie tratat sever! pe voi va uneste iubirea cea mai mare putere a lumii, astfel nu o parasi in nici un caz!

| Nicolai_4280 explică:

Va multumesc enorm tuturor...Sincer,chiar m-ati incurajat cu cuvintele voastre.Meritati cu totii funda! Nici nu stiu cum sa procedez, cui sa i-o ofer...