| anonim_4396 a întrebat:

Salut draga comunitate.
Ii spun draga deoarece am fost ajutat si la randul meu ajut happy
Am o problema si as vrea sa primesc un sfat, doua fiindca sincer nu stiu cum as putea rezolva.
Este normal ca pe la 17 ani sa vrei sa mai ai si tu o prietena ca nu poti sa stai singur dar pur si simplu nu imi iese si de fiecare data mi se intampla la fel cu orice fata.
Tin sa mentionez ca am mai avut relatii chiar si lungi si oricum nu se pune problema de virginitate in caz ca veti zice ca e din cauza ca sunt virgin si nu stiu cum vorbi cu ele...nu.
Nu umblu dupa sex, acela vine la timpul lui in relatie, mai ales cand simt eu, vreau sa am o relatie in care sa iubesc din nou ca nu am mai iubit de mult dar nu reusesc.

Sa zicem ca gasesc o fata, chiar draguta si pe genul meu, ma bag in seama cu ea, vorbesc diverse, ii pun cateva intrebari (nu multe), ma intreaba si ea la fel..si cam asa trece o seara.
A doua zi..sincer nici nu stiu ce sa-i mai scriu ca mie efectiv nu-mi place sa discut cu ele prin mesaje! Eu sunt adevaratul eu in viata reala, cum am reusit sa-mi fac multe relatii..nu in mesaje.
Si problema pe care o intampin eu la fetele astea de imi plac mie si le dau mesaj, ca imi iau refuz sa iasa la o terasa fiindca ele nu ma cunosc.

Sunt calm, nu ma omor atat de mult dupa relatie..am altele de facut dar e cam nasol totusi fara o relatie, mai ales dupa atat timp.

Ajutor?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

17 ani ..hmm
Ai putea sa te preocupi in primul rand de scoala, viitor, cariera si relatia o sa vina singura, nu trebuie sa disperezi ci trebuie doar sa ai rabdare...

| tzionut a răspuns:

Scoala intai, invata sa devi autosuficient (sa te intreti), apoi poti vorbi de relatii.
Acum iti iei reject din 2 motive, fie pentru ca fata nu e interesata de tine ci doar doreste confirmare ca inca e atragatoare (daca ai sti cate femei sunt asa), fie nu simte nimic pentru tine (ceea ce e normal deoarece discutiile se poarta in spatele unui ecran, nu live)
Iesi din zona ta de confort, ecranul si discuta cu fetele afara, live, fata in fata, in parc, la o terasa, asa vezi si cum reactioneaza, daca e atrasa de tine sau nu.