| Anonim7766 a întrebat:

Salut, am o problema, cand belesc penisul, pot doar pana la cap, in jos nu pot fiindca ma doare iar daca pun mana pe capul penisului ma ustura, ce pot sa fac, fara sa afle parintii, am varsta de 17 ani?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mergi la doctor, suna ti medicul de familie si spune i ca acolo este o problemă si trebuie sa fi consultat, sau vorbeste cu tatal tau ca are si el acelasi lucru in pantaloni si e barbat stie ca poate sa confruntat si el cand era de varsta ta cu probleme cum ai tu.

| FineAsHell a răspuns:

Problema ta se numeste fimoza. E posibil totusi sa nu fie un grad avansat de fimoza si sa-l poti remedia singur, fara interventie chirurgicala. Incearca sa-ti decalotezi ("belesti") penisul in stare fleasca intai (va fi mult mai usor), iar dupa ce se obisnuite si in stare erecta. Capul penisului e posibil sa te usture deoarece nu a mai fost descoperit si e foarte sensibil. Poti folosi apa calda si sapun sa faci procesul mai usor si nu uita sa pastrezi o igiena corespunzatoare a corpului.