| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Salut, am o problema cu fetele, am 20 de ani si inca nu am avut o relație serioasă cu o fată, incerc sa ma bag in seama cu ele pe internet dar mai mult de un seen nu primesc, am un grup restrans de prieteni si nu stiu cum as putea gasi pe cineva, astept raspunsuri, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Important este să nu îți setezi asemenea așteptări. Altminteri, din dorința sau obsesia de a avea pe cineva, s-ar putea să rămâi pe minus.
Lucrurile frumoase se întâmplă atunci când te aștepți mai puțin.
Te sfătuiesc să nu o iei pe repezite, să nu disperi in a le scrie fetelor in mediul online, pentru ca vei acumula mai multe frustrări decât reușite.
Cel mai bine, ieși cu prietenii tăi atunci când ai ocazia. Profita de faptul că ai posibilitatea si compania cu cine să ieși si sa te simti in largul tău. Sunt multi care nu au cu cine iesii, prin urmare isi consumă existenta in singurătate.
Ai posibilitatea de a gasi pe cineva potrivit tie. Nu îti face probleme.
In schimb, trebuie să mai ai și răbdare.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil le scrii la toate „buna cf" „buna, deranjez?" „buna vrei să ne cunoaștem"

| ania a răspuns:

Roagă-te lui Dumnezeu pentru viitoarea ta soție.

| sierra1 a răspuns:

"am 20 de ani si inca nu am avut o relație"

prin ce medii te invârți? dacă se poate...

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru sierra1):

La ce te referi?

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut_Bogdan_1999_OFMU):

Anturaj, ocupații...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este capat de lume, zau asa. In primul rand fii mai relaxat, se poate.
Nu stiu ce faci, ce profesezi sau ce studiezi, dar indiferent de domeniu, incearca sa vorbesti cu diferite persoane (fete), in primul rand despre lucrurile comine care va leaga de acel loc, fie el lucru sau faculate. Iti trebuie o informatie, ai nevoie de o parere, intreaba sau sugereaza asta... intr-o maniera amuzanta si politicoasa. Dupa... continui tot asa daca este cazul si o sa vina de la sine momentul asteptat.

Indiferent de situatie, fii tu, fii sigur pe tine, fii barbat. Hai ca poti.

Bafta sa ai si o zi faina!

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc pentru sfat, sunt student in anul 2 la facultate( acasa online) si nu prea stiu ce sa fac in privinta fetelor...

| LoveSleep a răspuns:

N-o sa te bage nimeni in seama pe Facebook pana nu faci ce ti-am mai zis. Iti faci curat pe pagina si iti pui niste poze ok cu tine. Cu haine ok, nu ce ai acum. Cand te duci la o tipa pe strada si te bagi in seama cu ea, conteaza mai putin cu ce esti imbracat. Dar pe Facebook, conteaza enorm. Primul lucru pe care il face oricine, cand primeste un mesaj pe Facebook sau instagaram, e sa se uite cine ii da mesaj. Din nefericire pentru tine, traiesti in 2020 si dpdv "estetic" ai concurenta serioasa.

As putea sa-ti scriu toata ziua ce sa faci cu o tipa, cum sa vorbesti cu ea si cum sa-i atragi atentia, dar nu are rost, pentru ca n-o sa agati niciodata nimic daca te duci pe ideea de "cine ma place ma place asa cum sunt".
Ia-le pe rand, incepe cu ce e cel mai evident, aspectul fizic.
Anunta-ma cand ai terminat cu asta, ca sa putem trece la lucruri serioase.
Sau poti oricand sa te iei dupa ce zic ceilalti si sa speri ca reusesti sa te casatoresti cu cineva pana la urma doar de frica sa nu mori virgin. Cu atatea tipe pe Instagram si cu un buton de download la poze, la ce-ti mai trebuie femei oricum.

| alexalx1234 a răspuns (pentru LoveSleep):

Cum să abordezi fete pe stradă când ele vor crede că ești vreun ciudat libidinos și fug de tine?

| LoveSleep a răspuns (pentru alexalx1234):

In ce film ai vazut asta, ca in viata reala nu prea exista asa ceva.

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru LoveSleep):

Ne cunoaștem cumva?

| LoveSleep a răspuns (pentru Ionut_Bogdan_1999_OFMU):

Nu. Dar pui cate o intrebare din asta in fiecare saptamana, ti-am mai raspuns.
Mai pune inca 200, poate cine stie, devii Brad Pitt ca prin minune fara sa faci nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ba exista, crede-ma!

| OldSoul a răspuns:

Nu mai incerca pe Facebook.
E un teritoriu al pierzaniei.
Ai concurenta mare, si de obicei nu te prea avantajeaza.
Bine, depinde si ce gen de fete vrei sa cunosti.

Ce e drept, conteaza si profilul tau, insa, chiar si cu profil ok nu ai cine stie ce sanse marete.

Incearca sa te bagi in seama cu fete pe care le vezi in realitate, in mod frecvent, asta ar trebui sa te ajute sa capeti si putina incredere, si, de ce nu, sa cunosti persoane noi.
In realitate, mai primesti un zambet, asa, ca idee ca ce faci, faci bine, dar online, nu prea ai cum sa primesti feedbackuri si asa totul e mai dificil.

| Goete a răspuns:

Se subintelege ca ai avut relatie serioasa cu un baiat...

| Crackman a răspuns:

Mergi la dansuri, cursuri de actorie, ong uri, voluntariat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai timp pana pe la 24 de ani, atunci it's over daca nu reusesti sa ai relatie serioasa! Oricum iti poti trai viata altfel, si fara relatii!

| SLS092 a răspuns:

E bine daca macar primesti SEEN altii nici macar asta nu primesc laughing) mai persevereaza daca zici ca ai avut relatii in trecut .........relatie serioasa se face de la 25 de ani in sus totusi