| StefanMih90 a întrebat:

Am o problemă cu prietena. Ne place să facem dragoste, dar eu vreau să facem în fiecare zi, chiar de 3 ori pe zi. Ea zice că e prea des, deși ultima dată a fost acum două zile și presimt că nici azi nu o să vrea. Să facem dragoste de cel mult 10 ori pe lună, vi se pare des?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Fiecare are un libidou, dacă pui prea multa presiune pe subiectul asta s-ar putea sa nu i mai placa, sa vadă asta ca pe o obligație nu va mai fi plăcere pentru ea. Deci ai răbdare, fa cu ea în ritmul ei, zilnic deja devine rutina, sunt perioade când poți sa faci asta și de 3 ori pe zi dar apoi trebuie sa fie și o relaxare, o pauza, nu simți mereu la fel

26 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Activitatea sexuala nu se practica dupa un program prestabilit. big grin

| StefanMih90 explică (pentru corbulalbrosu):

De acord, dar dacă simt nevoia să practic zilnic, ce fac, laba? Sunt atâtea femei și eu o lăbăresc cu prietena lângă mine? Dă-mi niște idei, te rog!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu contează cum ni se pare nouă. Când ai o parteneră, tu ții cont de ea, și ea ține cont de tine. Unii mai rezolvă pe lângă, nu spun asta ca recomandare.

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei sa o ai pentru toata viata, respecta-i dorintele.

| StefanMih90 explică (pentru Emilian65):

Trebuie să ne respectăm reciproc

| suntserios a răspuns (pentru StefanMih90):

"Trebuie să ne respectăm reciproc"

pai si tu de ce nu o respecti?

sau o respecti doar dupa ce iti satisface nevoile?

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa faci altfel, decat repede si scurt ca iepurele, mai bine mai multe numere si mai rar, sa ai timp sa te incarci ca telefonul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De 3 ori pe zi? laughing Ești șomer? Ai probleme hormonale? Fă-ți analizele și scapă de mentalitatea asta de violator, fă laba până-ți iese pe nas dacă ai atât de mult timp liber, dar nu o mai stresa pe subiectul ăsta, nu o poți forța să aibă un libido ridicat. O să ajungă să o facă în silă, numai să scape de tine. E un om, nu-i mașina ta de sex. Sau despărțiți-vă, nu vă mai chinuiți reciproc și caută-ți una mai șomeră ca tine.

| StefanMih90 explică (pentru supadeceapa):

Dimineața când mă trezesc, după serviciu și la culcare. Sunt tânăr și în putere și ea e la fel, chiar cu 6 ani mai tânără, și cred că ar trebui să profităm de fiecare clipă când apare scânteia (mă rog, mai des la mine, mai rar la ea). În sfârșit, vă mulțumesc pentru răspunsuri! Am luat câteva idei și mă bucur că am putut discuta deschis cu oameni care văd problema din diferite unghiuri. În principiu cred că voi încerca să distribui energia sexuală și altfel, astfel încât, să nu o mai iau ca pe o nevoie ce trebuie satisfăcută imediat ce răsare, ci ca pe un act de iubire pentru care merită să aștept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei cam multe nu-i așa? Da prima dată, când faceți dragoste e bine sa iei tu inițiativa, dar pe parcursul relatiei doar ea ar trebui să inițieze contactul sexual, îți dai seama că te plângi ca o sclifosită că iubita ta nu vrea să facă sex cu tine? Asta e ultimul tip de test care ți-l poate da o femeie, când vede că ești disperat după vaginul ei și nu suporți că te ignora și te vaiti mai rău ca o muiere pentru că nu vrea să-ți de-a păsărică, atunci se vede cât de bărbat ești tu.

Nu că reziști la pat de 3 ori pe zi, trebuie sa mai ai și munca sa te vadă că mai sunt interesate și altele de tine, încât ea să se simtă că are concurenta și să se vaite ea că faci destul de mult sex cu ea, așa ar trebui sa funcționeze o relație normală. Când tu ești puțin indiferent și ea disperata după penis.

| StefanMih90 explică (pentru anonim_4396):

Am încercat indiferența de câteva ori și a funcționat. Mersi că mi-ai reamintit, o să mai încerc. Sper doar să nu devină imună laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o viata are si e pacat sa nu faca sex zilnic.

| StefanMih90 explică (pentru anonim_4396):

I-am mai zis și asta, o să-i mai zic în continuare. I-am mai zis și că la bătrânețe nu o să mai putem să ne distrăm la fel.winking

| Dana2103 a răspuns:

Daca ai mai multa rabdare, o faci cu mai mare pofta. Daca o faci des, e ca si cu mancatul, nu ti mai place asa mult cum manifesti placerea cand iti e foame.

| StefanMih90 explică (pentru Dana2103):

Și totuși mâncăm în fiecare zi. Propui să mai schimb 'meniul' din când în când?

| Stegman a răspuns:

Poti sa ti cauti pe alta sa vezi atunci ce exicitant o sa fie sa te imparti, sa nu te prinda? Bafta ✌

| StefanMih90 explică (pentru Stegman):

M-am gândit și la asta, ca ultimă variantă, dar mi-ar fi greu să o înșel

| Stegman a răspuns (pentru StefanMih90):

E greu inceputul. Poti profita acum cand nu ai o familie, dupa ce te casatoresti o sa fie mult mai greu. Bafta!

| StefanMih90 explică (pentru Stegman):

Sunt de vreo 5 ani cu ea și deja îmi e mult mai greu sa încerc cu altcineva. O să mă mai gândesc.

| Stegman a răspuns (pentru StefanMih90):

Treaba ta.

| Stegman a răspuns (pentru StefanMih90):

Iti e greu tie, poate nu si ei de te tot refuza.✌

| StefanMih90 explică:

Am citit undeva că nu e ok să o scuturi prea des. Dar nu mi se întâmplă tot timpul anului să vreau zi de zi. Am avut momente când am rezistat și o săptămână fără. Dar când sunt lângă ea, mă apucă toate nebuniile. Parcă sunt posedat și ea îmi zice că e des după 3 zile. Mă face să mă gândesc serios să îmi caut și alte femei.

| Dariagall a răspuns:

Buna! Cred ca ai nevoie de un raspuns si din partea unei femei. Multe fac nazuri in acest sens si dupa se mira ca sunt inselate. Barbatii au nevoie de sex cum avem si noi. Eu de exemplu sunt impreuna cu prietenul meu de aproape doi ani si pana si acum facem sex si de 5 ori pe zi daca este posibil si ne tin balamalele? Sfatul meu este sa iti cauti alta care poate te va gasi mai atragator poate prietena ta te refuza pentru ca nu se simte satisfacuta sau poate o doare vaginul dupa atatea partide de sex. Incearca sa comunici cu ea, pe forumuri nu o sa gasesti ce are ea in cap. Spune-i ca ai vrea sa o faceti macar odata pe zi pentru ca simti o atractie foarte puternica fata de ea mie nu mi se pare normal sa nu vrea sa faca sex de 3-4 zile macar odata pe zi nu mi se pare deloc exagerat. Daca ea incepe sa faca crize sau sa te faca disperat sau mai stiu eu ce inseamna ca pur si simplu nu va potriviti si mai bine va despartiti. Nu are rost sa o inseli si intr-adevar e aiurea sa iti faci nevoile in baie daca prietenul meu ar face asta m-as simti jignita sincer. Parerea mea este sa iti cauti una cu mai putine fite care poate iti respecta si tie dorintele asa cum tu le respecti pe ale ei. Daca nu exista intelegere din partea ambilor parteneri mai ales din punct de vedere sexual e clar ca relatia nu va tine mult.

| StefanMih90 explică (pentru Dariagall):

Frumos răspuns! Îți mulțumesc! O să mă gândesc la ce ai zis.

| HeyTPUstiecinevacummacheama12 a răspuns:

Da frate ma *** cu femeia mea de 127 de ori pe zi

| HeyTPUstiecinevacummacheama12 a răspuns:

Da frate eu ma *** cu femeia mea de 127 de ori pe zi