| Marius925990 a întrebat:

Am o problema cu prietena mea.
Suntem impreuna de 2 ani iar in ultimele 10 luni dorinta ei sexuala a scazut simtitor.Le spune prietenelor ca nu ii mai arde de sex.Mie imi spune ca dupa ce facem e satisfacuta si nu mai are nevoie mai mult timp laughing (in sinea mea ma bufneste rasul).

Problema este ca eu vreau sa facem chiar zilnic iar ea are nevoie cam de 3 ori pe luna.
Am avut mii de discutii pe tema asta si recunoaste si ea ca nu e normal nici ca ea nici ca mine.De fiecare data se imbunatateste situatia pentru vreo 2 zile in care facem o data pe zi iar apoi revine la normal.

Chestia e ca problema asta e deja de mult si m-am cam saturat sa ma chinui sa o fac sa ii vina cheful si ea sa stea si sa astepte.M-am si suparat de atatea ori pe ea iar acum cand incercam sa facem ceva eu incep sa o sarut iar dupa cateva minute ma da la o parte si imi spune: "nu am chef..hai,supara-te!"
Acum o saptamana cand am fost in concediu a fost ultima data cand m-am culcat suparat si refuzat. De atunci nu mai simt nevoia sa fac nimic cu ea(nu am pe alta si nici ea.Ne iubim ft mult) dar pur si simplu am realizat ca ma rog de ea degeaba ca pentru mine e naspa sa fiu refuzat. Doar eu initiam momentul si acum nu mai vreau, imi e sila de refuz si sunt satul de mult.O s-o refuz si eu pe ea macar sa vada cum e, in alea 3 zile pe luna.Credeti ca o sa se strice si mai rau relatia sexuala?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa spun decat un singur lucru: fata nu este satisfacuta sexual, de aici si nemultumirea ei si refuzul ei.
Probabil ca-ti spune ca este satisfacuta, din jena fata de tine, dar eu cred ca este minciuna.
O femeie satisfacuta sexual, accepta cu placere sex si chiar isi doreste, sa mai simta acea traire senzationala din cand in cand.
Faptul ca ea nu-si doreste, imi spun ca, inca nu a experimentat un orgasm vaginal intes si habar nu are ce este ala.
Barbatii sunt in general interesati de propriul madular, nu de satisfactia fetei. Totul incepe cu preludiul in care ar trebui sa-i oferi un orgasm clitoridian intai si apoi sa existe penetrare sis a se continue sexul pana ii obtii un orgasm vaginal.
Poate nu esti dotat sa o poti satisface, sau poate nu ai tehnica, ori poate pur si simplu nu stii.
Vezi cateva tutoriale de satisfacere de pe internet, ajuta enorm!

| alina2k18 a răspuns:

Daca dupa 1 an au inceput deja problemele e clara treabawinking
Relatia sexuala e deja stricata.
Te cam ia de fraierwinking si de pampalau laughing la faza asta ''de fiecare data se imbunatateste situatia pentru vreo 2 zile in care facem o data pe zi iar apoi revine la normal. ''
Eu una nu as sta cu un partener de genu laughing cred ca as innebuni sa ma REFUZE! [ excluzand situatii foarte grave in care e normal sa nu aiba chef de sex : stress mare, probleme de sanatate, deces in familie, etc ].

| ywar a răspuns:

Ceva imi spune ca are un confident sau poate o deranjeaza ceva din ce faci tu in pat. Daca e o femeie tanara e cam aiurea sa nu aiba dorinta erotica. Ar putea fi o problema daca ea ar suferi de vreo boala. Vorbeste cu ea deschis. Daca ezita sa raspunda sau daca nu vrea sa cautati un raspuns impreuna la intrebarea asta: Neeext! Are suta-n mie pe altcineva. Nu mai crede toate balivernele debitate de niste proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are libidoul scazut, nu toate fetele vor sa-o faca des.(practic majoritatea considera sexul ca "chestie sociala" nu placere...
Multe nici nu pot avea orgasm...

| TheFrunza a răspuns:

Desparte-te de ea si caut-o pe alta, o viata ai!