| Mmooaarro a întrebat:

Am o problema destul de grava.

Sunt cu o fata cam de 2 ani, ea are 15 ani eu 16 si eu sunt plecat cu familia la tara stau aici cam 3-4-5 luni si prietena mea sta la oras, acolo la bloc mai e un baiat care cica se cunoaste cu el de cand erau mici(el nu stie ca eu sunt cu ea) si ala tot se da pe langa ea(are 16 ani sau 17 cred), vine mai mereu la ea acasa, adica nu vine sa vorbeasca ceva, sta pe la ea, ceea ce ma enerveaza, si ma framanta in interior. stiti voi. si cica sta la calculator, cand maicasa are nevoie de ajutor il cheama pe ala sa o ajute sa mute mobila si altele, si azi i-a zis ca sa vina cu el la strand si cand am auzit imi venea sa ii zic tatalui hai acasa sa mergem acolo ca nu mai suport sa se dea ala la ea intruna. si ea mi-a zis ca nu se duce ca acolo sunt multi prosti care te arunca in apa cu forta, si i-a zis si lui asta si ala cica "da ce nu sunt eu acolo daca e ceva?" Fratilor, oameni buni, habar nu aveti cat de gelos sunt eu in clipa asta, imi vine sa sparg tot! de abia scriu cuvintele corect! si ea mi-a spus ca e doar un amic, nimic mai mult, ca doar pe mine ma iubeste! o cred! dar tot sunt gelos! si ala ma enerveaza rau de tot! deci morr! Ia puneti.va in locul meu! daca voi ati avea vreun iubit/iubita care sa fie departe si sa se dea unu/una la el/ea cum v.ati simti? ahhh ce ma roade in suflet acum! si ala nu cred ca o sa inceteze curand, pentru ca ea nu poata sa ii zica: nu mai veni la mine pentru ca se cunosc de mult..si eu sunt foarte gelos, adica am iubita si sa aud de altu ca se da la ea si ca vrea sa puna mana pe ea? morrr!
Ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| TheDifference a răspuns:

Ceva de genul e si cu mine :-< :))... daca ea chiar tine la tine nu te lasa pentru ala...si pe mine ma enerveaza la culme faze din astea :@

pentru orice eventualitate
http://www.okazii.ro/......a116474485

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Fratel vorbeste cu ala dar vezi sa nua fle ea ca iti face circ... daca nu renunta il astepti seara in scara cand vine din oras si il bati ca pe covoare.Si vezi sa nua fle prietena ta ca tu l-ai batut.Nu o sa fie frumos.succes

| DeeaMarry a răspuns:

Pai se da la ea, incearca sa puna mana pe ea, dar nu reuseste! Asta ar trebui sa te consoleze.
Imagineaza-ti cat de frustrant poate fi pentru elhee hee. Asta e partea buna happy.

| valentinamarinamary a răspuns:

Hey mean calmeaza-telaughingdaca prietena ta te iubeste nu o sa te insele sti ca ea nu are ce sa faca, doar sa-i spui prietenei tale sa ii spuna clar si pe fata sa nu se mai dea la ea cu stranduri, cu ajutatul in casa..etc! Si tu numai fi gelos ca poate pe ea o deranjaza, o sa creada ca nu ai incredere in ea! Baftawinking

| Demonull a răspuns:

Probabil acum consideri ca singurul vinovat este respectivu, baiatul X.Ei bine, nu e asa.Vinovat esti si tu,vinovata e si ea si abia la urma cu cea mai mica vinovatie vine el, admiratorul prietenei tale.Tu, esti vinovat pentru ca nu poti sta cu prietena ta (femeile pun pret sa stai langa ele nu stiu de ce, dar mereu daca e o cearta iti reproseaza „da nu esti cu mine" )si acest lucru te face sa ai o vina ca vrei sau nu, Esti.Al doilea vinovat, ea desi probabil si-a dat seama ca esti gelos, continua totusi sa tina o legatura spune ea „amicala" cu admiratoru.De ce? la fel, femeilor le place sa fie curtate,asta le face sa creada ca pot avea orice,si ca na, arata bine. Daca nu vrea sa rupa prietenia cu X (care pentru mine e ceva de genu „ba ma lasi? eu sau el?"dar tu nu esti eu tongue), asa revenind deci daca nu vrea sa isi strice prietenia ar fi cazul sa ii spuna cu frumosul ca are iubit, te are pe tine, si pur si simplu nu o intereseaza aceste oferte(desi cum am spus ma indoiesc). Acum vine vinovatul numarul 3(cel cu vina foarte mica,de ce? pentru ca el nu face decat sa si-o incerce atata timp cat nu este respins,clar insista)Totusi, probabil stie ca sunteti impreuna iar daca ar fi catusi de putin matur, si-ar zice ca nu are rost sa se bage. Daca ai inteles ceva din ce am scris, iti vei da seama ca nu merita sa te consumi. Incearca sa ai o discutie cu ea, si cu el.dar mai intai cu EA.Bafta

| Mmooaarro explică (pentru Demonull):

Eu sunt de vina? cu ce naiba sunt eu de vina daca nu sunt langa ea! asa a fost sa fie! in momentele astea nu pot sa fiu langa ea! cum dracu' sa fiu eu de vina pentru ca se da ala la ea..am inteles oricum ce ai vrut sa spui. in mare parte

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa asculti raspunsul lui shadow72. Violenta nu va face decat sa inrautateasca lucrurile
Gandeste-te. Mama fetei se intelege bine cu el. Daca ea afla ca l-ai batut se va supara mama ei, si nu prea va mai fi de acord cu tine, si si iubita ta, ca e amicul ei din copilarie.
Cat mai stai la tara? Nu poti sa mai mergi in vizita la iubita ta?
Si vorbeste cu tipul pe mess. Dar nu te certa si nu te bate. Si motivul pentru care iti zic asta nu e ca ''ea iti face circ''. Motivul e ca pot sa apara complicatii.
Apoi, se poate sa il bati tu...dar daca e mai tare ala? Ce faci? bataia e argumentul oamenilor slabi, care nu stiu sa isi rezolve in alt mod problemele.
Stiu si eu si tu ca pe fete nu le impresioneaza un tip care se bate.
Si apoi, daca esti cu ea de 2 ani, inseamna ca ea chiar te iubeste, si nu va renunta la tine pentru nimeni, si in nici intr-un caz pentru un amic din copilarie. Daca cunosti pe cineva de cand erati copii, acea persoana e pentru tine ca un frate. Chiar daca el insista, poate pentru prietena ta e ca si cum ar iesi cu fratele ei, si asta nu suna bine in niciun fel. Deci don't worry, ea te iubeste si nu te va lasa.
Stiu ca esti constient de tot ce ti-am zis pana acum, si tot nu scapi de gelozie. Dar crede-ma, ca de gelozie nici nu vei scapa. Asa sunt si eu. Crap de gelozie tot timpul. Uneori si fara motiv straight face Am citit pe net tot felul de porcarii care te fac sa scapi de gelozie si...ghici ce? N-AU MERS!
Asta e un defect care tine de noi, cum altii sunt prea barfitori, prea curiosi...asa noi suntem prea gelosi, si desi nu e bine, si stim asta..nu putem scapa de asta sad
Incearca doar sa te gandesti ca ea te iubeste, si nu va renunta la tine.

| Nicux1 a răspuns:

Pai exista o solutie.Incearca sa vorbesti cu ala (stiu ca e aiurea)si sa-i spui ca are iubit, sa te dai putin la el, sa nu se mai atinga de ea.

| DanyelFSN1 a răspuns:

Stiu ce-as face eu. Iasi spune aluia so roiasca de langa ea, stii s-ar putea sa ti-o agate apoi ii spui papa.Ai grija. FSN1 RULLLZ tongue