| nimenialtudecateu a întrebat:

Salut, am o problema legata de starea de rabdare sunt un sportiv amator imi place sportul, la varsta de 16 ani m-am apucat de sala( de forta), imi facusem o conditie a corpului destul de bunicita avand 1, 80 inaltime si 80 de kg dar nu burta si restul, de nerabdare sa arat cat mai bine la corp si vazandui pe alti care aveau pe putin 2 ani de sala aratau super pe langa mine si din cauza asta nerabdarea ma face sa ma enervez si sa ma las. cateodata zic degeaba trag de fiarele astea ca tot nu fac nimic, cum asi putea rezolva problema cu rabdarea?

1 răspuns:
| LoGaS a răspuns:

Si eu fac sala de la aceeasi varsta.am 1,84m si 80kg.fac de 1 an sala.ce sa zic.se cunoaste cat de cat, trebuie multe rabdare. Parerea mea este sa te ti in continuare. Nu uite (Odihna, hrana si antrenamentul) astia sunt cei 3 factori care te ajuta.