| Alohababy a întrebat:

Salut, am o problema, nu știu dacă este medicala sau ceva dar de ceva timp incoace sunt excitat ușor și îmi vine să mă masturbez foarte des, 4-5 ori pe zi aproape consecutiv, am fost și la psiholog dar nu au spus că e ceva concluziv. Vreau să știu dacă se mai lovește cineva de această problema sau daca a trecut peste așa ceva pentru că nu îmi face neapărat plăcere, doar pe moment și mă excit rapid de la fetish-uri și chestii. Un răspuns serios va rog

Răspuns Câştigător
| Georgemihail123 a răspuns:

Salut frate, cu parere de rau te anunt ca masturbarea excesiva mi-a daunat fatal posibilitatilor sexuale, cand fac sex cu iubita mea imi dau drumul in t-7-8 secunde, asta deoarece in tineretea mea o mânam de de 10-11 ori pe zi, opreste-te cat mai poti, luna trecuta mi.am pierdut de tot erectia, sper ca mai ai timp!

Te pup

| doctorandus a răspuns (pentru Georgemihail123):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu o sa mori de labã dar e posibil sa te marginalizezi daca o tii asa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se golește corpul de substanțe vitale pe acolo și mori repede.
Este o anecdotă medievală franceză cu un bărbat carea intrat clandestin într-o mănăstire de maici. Acestea l-au ascuns și l-au folosit. A decedat din motive de exces. Așa faci și tu acum dar singur. Până când? Până o să începi să te ofilești, începând cu mădularul.
Vorbesc foarte serios, până mai am cu cine vorbi.

| doctorandus a răspuns:

Daca psihologul nu te-a lamurit, nu o putem face noi in baza unui text telegrafic. Mergi la medicul de familie, dar si ala o sa-ti spuna ca e normal sa te masturbezi.

| Alohababy explică (pentru doctorandus):

Da dar nu atâta de des adică sunt excitat super rapid și o fac zilnic de la 2 la 5 ori

| doctorandus a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.