| Bucuruzzz a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa fac. Eu imi decalotam penisul destul de greu si dupa ce o făceam puneam preputul destul de greu inapoi peste gland. Acum vreo 12 ore dupa ce m-am masturbat l-am lăsat asa, la început ma durea putin la atingere, acum e mult mai ok doar ca a inceput deodată sa se umfle o porțiune de lângă ață, sub coroana(nu stiu daca asa ii este denumirea, asa am citit pe niste site-uri). Nu ma doare, doar e umflat. Ce ar trebui sa fac? Trece de la sine? Am 17 ani.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca preputiul NU a fost retras la locul sau adica peste glandul penian, atunci este posibil ca INELUL FIBROS situat in capatul extrem al preputiului, sa stranguleze trunchiul penisului care este situat sub santul balanopreputial si sa blocheze/impiedice circulatia sangelui. Din acest motiv este posibil ca o artera/vena sa fie umflata foarte mult de catre sangele ca s-a acumulat in acea ''boalfa'' si astfel sa se fi instalat starea de parafimoza. Daca edemul (boalfa) nu se va retrage in scurt timp, este indicat sa te prezinti cat mai urgent la un cabinet urologic pentru a fi consultat de un medic specialist urolog. Multa sanatate!

| Bucuruzzz explică (pentru corbulalbrosu):

Pai n ar trebui sa ma doara?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da pielea preputului peste capul penisului.

| Bucuruzzz explică (pentru CodrutElian1990):

Da, am facut o si e mult mai bine. Si se si dezumfla. Mersi

| Denea701 a răspuns (pentru Bucuruzzz):

Cam cit are penisul tau? L-ai ladat decalotat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și prepuțul l-ai pus la loc?

| Bucuruzzz explică (pentru anonim_4396):

Nu. Ca aproape nu ma mai doare deloc si am auzit ca e ok. Si ca o sa treaca si umflatura aceea dar totusi imi fac griji

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bucuruzzz):

Eu nu prea am înțeles exact ce ai, dar vezi să-ți pui prepuțul la loc să nu cumva să-ți strângă penisul, să nu fie parafimoză.